VIDEO Hrdinská obeta pre udržanie nádeje: Famózny obranný zákrok z Ameriky hitom internetu!

Louie Belpedio sa blysol vskutku odvážnym a famóznym obranným zákrokomLouie Belpedio sa blysol vskutku odvážnym a famóznym obranným zákrokom Zdroj: uscho.com

PROVIDENCE - Semifinálový súboj americkej hokejovej ligy NCAA medzi domácim Providence Friars a Miami RedHawks priniesol neuveriteľnú 12-gólovú prestrelku, avšak nie góly bolo to, čo najviac nadchlo divákov na tribúnach. Hosťujúci hráč Louie Belpedio predviedol mimoriadne hrdinský famózny obranný zákrok, ktorý skutočne stál za to!

Zápas sa pre Miami nevyvíjal vôbec priaznivo, keď po dvoch tretinách domáci Providence viedol presvedčivým skóre 6:2. Do záverečnej časti hry však hostia nastúpili ako pokropení živou vodou a minútu a pol pred koncom stretnutia sa im podarilo strelit gól na nádejných 5:6. Tréner RedHawks tak neváhal a odhodlal sa k hre bez brankára.

Po odvolaní gólmana zostala bránka Miami opustená a domáci tak mali ideálnu príležitosť skórovať a rozhodnúť o svojom triumfe. Ich črtajúcu sa radosť po ďalekonosnom pokuse však famóznym spôsobom zrušil hosťujúci Louie Belpedio, ktorý neuveriteľne obetavým zákrokom naozaj v poslednej chvíli zabránil gólu a udržal tak svoj tím ešte aspoň na chvíľu v hre. Pri svojom hrdinskom zákroku sa navyše zranil, keďže utrpel bolestivý náraz do mantinelu a len horko ťažko sa prakticky po kolenách presunul na hráčsku striedačku.

Ani tento hrdinský zákrok jeho tím nezachránil, pretože gól Brandona Taneva sedem sekúnd pred klaksónom rozhodol o konečnom triumfe domácich Friars 7:5.

Viac o téme: NCAA Louie Belpedio Miami RedHawks Providence Friars
  • Zdroj: športky