Richard Lintner prehovoril o Širokého poste v hokeji: Ako vníma jeho šéfovanie?

Richard Lintner
Richard Lintner

BRATISLAVA – Juraj Široký má veľké zásluhy na tom, čo sa dosiahlo v slovenskom hokeji na začiatku tohto storočia. Myslí si to legenda slovenského hokeja Richard Lintner, ktorý v aktuálnej sezóne ukončil kariéru a chystá sa mútiť vody pred voľbami nového prezidenta hokejového zväzu. V hlave má skutočne zaujímavé plány, ktoré v slovenskom hokeji doteraz neboli bežné.

Aj terajšie vedenie zväzu sa spája s Jurajom Širokým, hoci ten oficiálne nefiguruje v slovenskom hokeji, ak nerátame ten klubový. V súčasnosti sa o ňom hovorí v súvislosti s kauzou Váhostav, stále je oficiálne najvyšším predstaviteľom Slovana a spájajú ho aj s Igorom Nemečkom. Lintner ho chváli za časy, keď Široký pôsobil na poste prezidenta zväzu okolo zlatého šampionátu v Göteborgu v roku 2002. No podľa obľúbeného spolukomentátora zápasov reprezentácie Široký z úspechov vyťažil málo a je čas na zmenu.„Nepochybne, Juraj Široký má veľkú zásluhu na medailových úspechoch slovenskej reprezentácie, no vnímame ako škodu, že potenciál toho obdobia nedokázali využiť naplno,“ povedal v online rozhovore na Športkách, kde odpovedal na otázky čitateľov.

Veľkou otázkou hokejových fanúšikov na Slovensku je to, kde bude od jesene hrať bratislavský Slovan. Klub sa usiluje udržať sa v KHL, ale ak by sa mu to nepodarilo, vráti sa do extraligy. Česká či rakúska nadnárodná liga nie sú už reálne. Lintner by Slovan rád videl naspať v lige. „Slovenský hokej prostredníctvom Slovana získal skúsenosti nadnárodnej ligy a bolo by veľmi dobré, aby ich odovzdal späť extraligovým klubom,“ tvrdí Lintner.

A o aké skúsenosti ide? „Vôbec o fungovanie na medzinárodnej úrovni v rámci organizácie, spolupráce s médiami, s fanúšikmi, belasí majú skúsenosti z rôznych krajín, v ktorých vystupovali. Myslím, že ten medzinárodný kontakt a reálna skúsenosť s klubmi z iných krajín či už na funkcionárskej alebo na hráčskej úrovni je isto obrovský,“ vysvetlil Richard Lintner.S tým však nie sú stotožnení fanúšikovia belasých. Z ligy sa podľa nich vytratila slušnosť v povzbudzovaní a nielen im prekážajú vulgarizmy na tribúnach. Lintner by chcel z nenávisti medzi klubmi dosiahnuť zdravú rivalitu.

„Môj tím už v súčasnosti diskutuje so všetkými predstaviteľmi klubov. Cieľ je pomôcť klubom, ale predovšetkým celému hokeju ako takému. Ak chceme posunúť slovenský hokej dopredu, je nevyhnutné, aby sme sa na tom podieľali všetci. Dnes veľmi otvorene diskutujeme so všetkými predstaviteľmi klubov a snažíme sa získať ich podporu na základe nášho programu a nie na základe zištných dôvodov,“ narážal na obavy, že ak ho kluby podporia, budú žiadať výhody. Niečo také podľa legendárneho obrancu nebude reálne. „Keď sa hrá podľa pravidiel, musí to byť naplno. Trochu podľa pravidiel sa hrať nedá. Dôležité je podľa mňa jasne nastaviť pravidlá hry podľa ktorých musíme všetci fungovať,“ upozornil.

A sľúbil, že fanúšikovia nebudú len diváci ako v divadle, ale budú súčasťou hokejového diania. „Je to jeden z kľúčových krokov v našej vízii a to predstaviť fanúšikom spôsob, ako sa môžu stať nielen konzumentmi, ale aj spolutvorcami,“ naznačil Lintner.


Tagy: Richard Lintner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA