V Komárne obrovská dráma: Nádeje Prievidze pochoval v závere ich americký rozohrávač

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: FB / MBK Rieker Komárno

KOMÁRNO - MBK Rieker Com Therm Komárno vedie nad BC Prievidza 2:0 na zápasy vo finále Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) mužov 2014/2015. Hornonitrania po sobotňajšej domácej prehre 77:89 ťahali za kratší koniec aj v stredu pod košmi súpera, kde prehrali v dramatickom súboji 69:70. V úplnom závere mohol americký rozohrávač Jontel Evans z čiary trestného hodu poslať duel do predĺženia, ale za nepriaznivého stavu 68:70 premenil iba jeden trestný hod.

Mužstvá si po každom zápase menia výhodu domáceho prostredia, a tak tretí duel je na programe znova v Prievidzi - v sobotu 2. mája o 19.00 h. Meno majstra bude známe najskôr 6. a najneskôr 16. mája 2015. Komárňanský tím bojuje o premiérové prvenstvo v najvyššej slovenskej súťaži, Prievidza môže do vitríny pridať štvrtú trofej v klubovej histórii.

Počas celého zápasu sa tímy ťahali za prsty, odstupy medzi nimi boli minimálne a skóre rástlo len veľmi pomaly. V 26. min viedli Komárňania 46:37, ale ešte do konca tretej štvrtiny inkasovali 9-bodovú šnúru a ich črtajúci sa trhák bol fuč. Záverečná časť hry lepšie vyšla hosťom a dlho v nej živili nádej na úspech. Tri minúty pred koncom viedli 65:58, ale ani to im v konečnom účtovaní nestačilo. Zodpovednosť do vlastných rúk vzal v závere dovtedy málo produktívny líder Komárna T. J. Bannister, 9 bodmi sa sám postaral o vedenie 70:68. Sekundu pred poslednou sirénou mal k dispozícii dva trestné hody hosťujúci Jontel Evans, ale premenil len jeden a bolo rozhodnuté.

Slovenská basketbalová liga - muži - play-off - finále - druhý zápas - streda (hrá sa na štyri víťazstvá):
MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza 70:69 (16:15, 19:16, 13:17, 22:21) - stav série 2:0
Zostavy a body:
Komárno: Bannister 16, S. Jankovič 13 (3 trojky), Alawoya 11, Bilič 7, Igrutinovič 4 (Kozlík 8, Halada 7, Kratochvíl 4)
Prievidza: Batina 15 (4 trojky), Baťka 11, Vasilič 8, Zadnik 4, Jašš 0 (Miljkovič 12, Klarič a Evans po 7, Hovaňák 3, I. Marič 2)
TH: 15/10 - 17/12, fauly: 20 - 20, trojky: 8 - 7, rozhodovali: Tomašovič, Brziak a Kúkelčík

Viac o téme: MBK Rieker Komárno BC Prievidza