Tak toto už rozčarovalo aj pohoďáka Lintnera: Je to absolútna arogancia a pohŕdanie!

Hokejista Richard Lintner chce pomôcť slovenskému hokeju. Ako povedal Žigmund Pálffy, ak sa nič nezmení, hráči budú chodiť do práce a po večeroch hrávať hokej.
Hokejista Richard Lintner chce pomôcť slovenskému hokeju. Ako povedal Žigmund Pálffy, ak sa nič nezmení, hráči budú chodiť do práce a po večeroch hrávať hokej.

ZVOLEN - Chcú zmenu alebo len hľadajú výhovorky? Päť hodín prezentácie zaujímavých ponúk od hokejovej zlatej generácie zastúpenej Richardom Lintnerom a reakcia klubu rovnaká ako od arogantného drzého žiaka na učňovke.

"Počúvame vízie o návštevnosti, televíznych prenosoch, čo sú známe veci, s ktorými sa dlhodobo pasujeme. Nie je to nič nové, svetoborné, aby nás to nejakým spôsobom oslovilo," povedal po stretnutí s Richardom Lintnerom šéf extraligy Vladimír Paštinský. Lintner ponúka svoje skúsenosti z celého hokejového sveta a túži pomôcť slovenskému hokeju. "Pro-Hokej funguje. Ja si nebudem s pánom Lintnerom dopisovať cez médiá," doplnil pre Športky Paštinský.

Podľa informácií Športiek padali na stretnutí konkrétne návrhy na zatraktívnenie ligy ako napríklad posun hracích časov, zápasy v dňoch, keď je voľno a podobne. Zástupcovia klubov sa vyhovárali na vlaky či na to, že hráči potrebujú byť s rodinou. Situácia pripomínajúca pokus o návrat do minulého režimu, akoby kluby chceli plakať za fanúšikmi, ale odmietali sa správať trhovo.

Lintner upozorňuje, že nie všetky kluby treba hádzať do jedného vreca a mnohí šéfovia extraligistov majú reálny záujem o zmenu. "Ponúkli sme im spoluprácu s osobnosťami slovenského hokeja a jedinečný reštart ligy, aký sa nebude opakovať. Rovnako máme víziu, ako zapojiť do diania aj našich skvelých fanúšikov. Ak pán Paštinský a šéf popradského klubu Tibor Turan všetko, čo bolo povedané, už dávno vedia, je otázne, prečo je slovenský hokej tam, kde je..." povedal Športkám Lintner.

Jeho tím klubom ponúkol aj konkrétne možnosti na zobchodovanie televíznych práv, spôsob spolupráce s reklamnými partnermi a sponzormi. Lintner hovorí o preukazovaní transparentnosti a efektívneho využívania financií. "Kluby hovoria, že situácia je vážna, ale bránia sa debate o riešeniach. To je prejav absolútnej arogancie a pohŕdania," uzavrel sklamaný Lintner. Neplatí to však o všetkých kluboch. Lintnerovi vyjadruje podporu od začiatku Martin Kalnický z Martina, ale aj Tibor Martincič zo Skalice. "Rišova partia má do detailov rozpracovanú extraligu a boli tam také nápady, že by nám mohli pomôcť," povedal.


Tagy: Richard Lintner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA