VIDEO Liverpool so Škrtelom živí nádej na Ligu majstrov, ďalšie zaváhanie United

Steven Gerrard a jeho gólová radosťSteven Gerrard a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotňajšom domácom súboji 35. kola Premier League nad Queens Park Rangers 2:1 a uchovali sa šancu na boj o Ligu majstrov. Góly favorita dosiahli Philippe Coutinho a kapitán Steven Gerrard, ktorého hlavička z 87. min po centri Coutinha bola trojbodová.

V tom čase hrali hostia už 5 minút bez vylúčeného Neduma Onuohu. Gerrard v 79. min nepremenil pokutový kop. Martin Škrtel odohral v strede obrany Liverpoolu celý zápas, "The Reds" sú tabuľke na 5. mieste.

Leicester City zvíťazili na domácom trávniku nad Newcastlom United 3:0. Domáci otvorili gólový účet stretnutia už v 1. min zásluhou Leonarda Ullou. Náskok Leicestru zvýšil v 17. min obranca Wes Morgan. Konečnú podobu výsledku dal v 48. min svojím druhým presným zásahom Ulloa. Hostia dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov, prehrali ôsmy zápas v rade a v tabuľke im patrí 15. priečka.

V záverečnom zápase soboňajšieho programu prehral Manchester United s West Bromwichom Albion 0:1. O jediný gól sa postaral Jonas Olsson, ktorý v 63. minúte využil voľný priamy kop z hranice šestnástky. Domáci mali o desať minút neskôr vynikajúcu šancu na vyrovnanie, ale prísne nariadený pokutový kop nepremenil navrátilec do zostavy ManU Robin van Persie.

Leicester - Newcastle United 3:0 (2:0)
Góly: 1. a 48. Ulloa, 17. W. Morgan, ČK: 62. Williamson po druhej ŽK, 90.+ Janmaat (obaja Newcastle) po druhej ŽK
Ľubomír Šatka (Newcastle) nenastúpil.

Aston Villa - Everton 3:2 (2:0)
Góly: 10. a 45. Benteke, 64. Cleverley - 59. Lukaku, 90.+ Jagielka

FC Liverpool - Queens Park Rangers 2:1 (1:0)
Góly: 19. Coutinho, 87. Gerrard - 73. Fer, ČK: 82. Onuoha (QPR) po druhej ŽK
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý duel

Sunderland - Southampton 2:1 (1:1)
Góly: 21. a 55. Jordi Gómez (oba z pok. kopu) - 22. Mané, ČK: 54. Ward-Prowse (Southampton)

Swansea - Stoke City 2:0 (0:0)
Góly: 76. J. Montero, 90.+ Ki Sung-Yong, ČK: M. Wilson (Stoke)

West Ham United - Burnley 1:0 (1:0)
Gól: 24. Noble (z pok. kopu), ČK: 23. Duff (Burnley)

Manchester United - West Bromwich Albion 0:1 (0:0)
Gól: 63. Olsson. V 74. min nepremenil van Persie (Manchester) pokutový kop. 75.454 divákov.

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool QPR Steven Gerrard