Slovensko predviedlo fantastický obrat: Proti Slovinsku nás spasil kritizovaný Gáborík!

Ján Laco (vpravo), Adam Jánošík (vľavo) zo Slovenska a Žiga Pance (uprostred) zo SlovinskaJán Laco (vpravo), Adam Jánošík (vľavo) zo Slovenska a Žiga Pance (uprostred) zo Slovinska Zdroj: SITA

OSTRAVA - Konečne sa presadil aj kritizovaný Marián Gáborík! Tretie víťazstvo slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta a konečne v riadnom hracom čase. Tím spod Tatier doslova spasil ostrostrelec z NHL Marián Gáborík, ktorý doteraz nie a nie dať gól a už ho za to kritizovanie nielen fanúšikovia, ale aj odborníci. Presadil sa vtedy, keď to bolo treba najviac. Slovensko napokon vyhralo nad Slovinskom 3:1 a v tabuľke je druhé hneď za suverénnymi USA. Slovinci prvé dve tretiny strieľali zdiaľky, Slováci majú celkovo na turnaji problém tvoriť hru a vymýšľať niečo originálne vpredu. Tretia trotina bola úplne inakšia, Slováci súpera doslova rozstrieľali a dočkali sa troch gólov.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 48. Meszároš (Surový), 55. Gáborík - 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič)

Zostavy:

SLOVENSKO:  Laco (Hudáček) – Meszároš, Graňák (A), Gáborík, Kopecký (C), Daňo – Sersen, Jurčina, Bartovič (A), Bližňák, Pánik – Jánošík, Ďaloga, Jurčo, Viedenský, Tatar – Baranka, Dravecký, Lušňák, Hudáček – Surový

SLOVINSKO:  Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, Kopitar (A), Urbas, Muršak – Gregorc, Robar, Jeglič, Sabolič, Tičar – Vidmar, Kovačevič, Razingar (C), Mušič, Pance – Tavželj, Stebih, Ograjenšek, Rodman (A), Goličič

Rozhodcovia: K. Olenin (Rusko), R. Gofman (Rusko) – A. Semjonov (Estónsko), P. Carnathan (USA)

Vylúčenia 3:6, využitia presiloviek 1:1, strely na bránku 33:23

60' Koniec zápasu, Slovensko sa prvý raz dočkalo víťazstva v riadnom hracom čase. Najlepší hráč Slovenska Ján Laco.
60' Je rozhodnuté, druhý gól Mariána Gáboríka v zápase aj na šampionáte, rybičkou strelil gól do prázdnej bránky. Tešíme sa totálne.
60'   Hrá sa pred Jánom Lacom, Slovinci pritlačili našich
60'   Šestica Slovincov sa pokúša o vyrovnanie, Slováci sa pokúsime streliť gól do pazdnej bránky. Chlapci, víťazstvo už treba udržať.
59'   Slovinci si berú oddychový čas, aby vymysleli taktiku na vyrovnanie. Kristan ide do bránky zatiaľ a už hneď odkorčuľoval na striedačku.
57'   Slovinci v závere útočia, musíme tento výsledok ubrániť.
56'   Slováci v tretej tretiny zvýšili aktivitu aj z pohľadu štatistiky, na strely neuveriteľných 16:3
    Miestny hlásateľ oznámil, že štadión je vypredaný, čiže do tretice plné tribúny na zápase našich
56'   Tlak našich pokračuje, parádne, treba to vydržať a udržať.

Marián Gáborík zvýšil na Galéria fotiek (21) Zdroj: rtvs
55' Perfektnú prácu odviedol Libor Hudáček, ktorý na kruhoch našiel Gáboríka a ten sa konečne gólovo prebral. Slovensko vo vedení, vďaka Mariánovi Gáboríkovi
54'   Tlak Slovincov, piskot na tribúnach, nevieme sa vymaniť z tlaku súpera. V protiútoku Viedenský, no naši idú striedať. Našim dochádzajú sily v zápase.
52' Veľká príležitosť Slovákov v presilovke, Kristan netušil, kde má puk, no stav sa nemení
51'   Veľmi dobrý zákrok Slovincov a vzápätí Šli naši do prečíslenia.

Strela Andreja Meszároša skončila Galéria fotiek (21) Zdroj: rtvs

50' Slovensko bude hrať ďalšiu presilovku, na trestnej slovanista Rok Tičas za seknutie
48' Andrej Meszároš dal gól, delovka z diaľky, prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a spôsobil obrovskú a vytúženú radosť v hľadisku a aj na celom Slovensku. Paráda, dočkali sme sa - v treťom zápase vyrovnanie v tretej tretine, ako cez kopirák
53' Ďalšia presilovka Slovákov. Ak sa nám teraz nepodarí dať gól, už by bolo zlé. Slovinci robia všetko preto, aby udržali výsledok, aj za cenu posunutia bránky

Andrej Tavzelj, Vladimír Dravecký Galéria fotiek (21) Zdroj: SITA
47' Vynikajúca príležitosť pre Slovákov, Jurčo pred Kristanom.Dokázali sme si vytvoriť tlak, ale nevieme vystreliť z prvej alebo s nápadom.
45' Hokejka v Sersenovej tvári, budeme hrať presilovku Meszároš, Gáborík, Daňo, Hudáček v našej presilovkovej formácii. A opakovane sa snažíme o ďalší a ďalší útok, ale Slovinci bojujú na modrej čiare.

41' Začala sa tretia tretina a tréner opäť poprehadzoval formácie. Po tom, ako Hudáček druhú tretinu vynechal, v tretej opäť hrá v elitnom útoku
20' V druhej tretine Slovinci jednoznačne aktívnejší, štatistika Slovákov neteší v žiadnom prípade - na strely 14:8 pre Slovincov
39'   Hrá sa na oboch stranách, no nič nebezpečné. Slováci nedokážu dať a Slovinci hrozia nebezpečnejšie ako naši.
36'   Slovinci vo svojej presilovke v našom obrannom pásme, presne opačný obraz hry v presilovke Slovákov - nasťahovali sa do tretiny súpera.
35' Fú, rozhodcovia teraz darovali presilovku Slovákom, údajne za nedovolené bránenie. Kompenzujú situáciu.
34' Tomáš Tatar nechtiac, ale v zápale boja sa dopustil faulu. Protesty nepomohli, dve minúty za nedovolené bránenie. A Slovinci majú výhodu presilovky.
33' Milan Jurčina ani Milan Bartovič nevedeli dostať puk za Kristana a opäť protiútok, puk končí v náručí Jána Laca. Nezvládnutá presilovka Slovákov znamenala dve vyložené šance Slovincov
32'   Strely z našej strany, ale aj v presilovke je to bezzubé.
31' Tatar vystrelil, ale Kopitar v protiútoku. Vo vlastnom oslabení mohol zvýšiť na 2:0. Je to zlé z našej strany, chyby robíme už v rozohrávke.
31' Urbas ako autor jediného gólu, ide na trestnú lavicu za faul na Richarda Pánika
30'   Druhá tretina jednoznačne patrí Slovincom, ktorí vyslali na Laca päť pokusov, Slováci na Kristana jedinú strelu
28'   Takmer zachytil puk Bartovič, no útok z toho nebude, práve naopak. Ďalšia šanca Slovincov
17' Teraz Slováci v šanci, Kristan zachytil puk na bránkovej čiare
25' Slováci nedokážu vyhrať buly proti Kopitarovi, nech je tam hocikto. Piskot slovenských fanúšikov, Slovinci sú v pásme vďaka presilovke
23' Budeme sa brániť, za nedovolené bránenie dostal dve minúty Baranka.
22' Gólová situácia pre Slovincov, bol v nej Rok Tičar. Slovinci získavajú puky, nie je to dobré...
21' Druhá tretina sa začala.
    Slovinci strieľajú zdialky, Slováci majú celkovo na turnaji problém tvoriť a vymýšľať hru. Podobný problém mal aj v ostatnej sezóne Slovan v KHL. A práve keď prehrávame, musíme tvoriť, no nasej hre chyba myšlienka a nápad. Bojujeme o puk v rohu, trápime sa.
20' Fanúšikovia slovenských hráčov po tretine vypískali, ale majú na to plné právo, výkon Slovákov je vlažný.
19'   Naši bojujú o puk, no Slovinci sú pri ňom vždy skôr. Trošku chaos v slovenskej rozohrávke, našťastie tam nebol nik, kto by ho poslal na Jána Laca.
18'   Obraz hry sa nemení, je to boj bez výraznejších šancí.
16'   Strela Tomáša Jurča po tom, ako puk zblokoval Marek Viedenský. No smeruje nad bránku

Richard Pánik (vpravo) zo Galéria fotiek (21) Zdroj: SITA
16'   Slovinci hrajú dobre, Slovákov sa snažia držať v bezpečí a nedovoľujú im vystreliť. Nemáme šance, naša hra zatiaľ nemá systém a nápad.
    Dnes to opäť vyzerá na súboj slovenských útočníkov s Róbertom Kristanom, ktorý našich prvádzal do zúfalstva aj vlani v Soči.
15'   Šanca našich, Baranka, Hudáček sa dobre natlačil pred gólmana Slovincov, no padol na neho a hra je prerušená.
13'   Vzápätí na druhej strane Milan Bartovič, puk zakryl Kristan. Po vhadzovaní nebezpeční Slovinci, pozor na nich. Tento hokej je riadne napínavý, ide o nervy. Slovinci sú nebezpeční, dobiedzajú ako osi a vďaka tomu, že priebežne vedú, osmelili sa a vidia šancu
12' Slovinci z ničoho založili protiútok vedený Anžem Kopitarom a len vďaka Jánovi Lacovi neprehrávame o dva góly.
11' Marko Daňo sa opäť rútil do pásma, mal tam Gáboríka, ale neprešiel na neho puk.
11' Skvelá strela Marka Daňa, ale Kristan ju chytil
10'   Slováci už dlhšie v útočnom pásme, ale je to skôr boj v rohoch klziska, sem-tam na hranici pravidiel, bez výraznejšej šance.
8' Výborná akcia Pánika po spolupráci s Bartovičom, stav sa nemení, nebola príležitosť na dobrú strelu a zakončenie.

Slováci inkasovali prvý gól Galéria fotiek (21) Zdroj: rtvs

Úvodný gól Slovincov

Ale treba priznať, že Slovinci strelili krásny gól. Delovka z diaľky, bez teču, ale dvaja útočníci clonili Jánovi Lacovi. Slováci akoby nevedeli dať prvý gól a tvoriť, naopak, u Slovincov si treba dávať pozor na strely z diaľky.
7' Neuveriteľná smola pre Slovákov, inkasovali prvý raz už v prvej tretine z presilovky. Využili prvú presilovku na šampionáte a práve proti Slovákom. Tretí raz na turnaji inkasujeme prvý gól. Strelec Urbas, asistencie Kranjc a Kovačevič
7'   Anže Kopitar, najväčšia hviezda Slovincov, je na ľade či v oslabení alebo v predĺžení
6' Anže Kopitar v šanci, následne Denis Rodman. My sme presilovku nevyužili, pri vylúčení Dominika Graňáka dostanú výhodu Slovinci. AK by Graňák nefauloval, Slovinci sú v stopercentnej šanci
4'   Skvelá atmosféra v ostravskej aréne, fanúšikovia ženú našich dopredu a utvárajú im domáce prostredie. Presilovka zatiaľ dobrá z našej strany, držíme si pásmo, no je to bez vyloženej šance.
3' Marcel Rodman ho nedovolene bránil a ideálny scenár, keď štvrtá lajna získala našim presilovku - a tú sa pokúsi využiť elitná formácie s Gáboríkom a Tatarom.
3' Lušňák sa predieral do šance, Libor Hudáček bol tiesnený v snahe o dorážku.
2'   Zaujímavosťou dnešného úvodu je, že hráči majú prvé striedanie približne rovnaké ako v kluboch, čiže 40-50 sekúnd. Nič také, ako je zvykom na šampionátoch, aby sa každý hráč dostal na ľad po 15 až 20 sekundách.
2'   Dúfame, že sa na zápas tešíte aj vy, máte pohodu večer, problémy ste zahodili za hlavu, tak fandime spoločne.
1' Zápas sa začal. Zaujíma nás, ako tipujete dnešný výsledok. Píšte do diskusie pod článkom svoje tipy.
    Slovenskí hokejisti nastúpia v modrých dresoch
    Pre oba tímy ide o tretí zápas na šampionáte, Slováci už musia zabodovať naplno.
    O dnešný duel proti Slovinsku bol medzi fanúšikmi spod Tatier najmenší záujem, vstupenky sa dajú kúpiť aj pri pokladniciach ostravskej arény.
    V obrane si zahrajú Meszároš s Graňákom, Jurčina so Sersenom a Jánošík s Marekom Ďalogom. Baranka zaujme pozíciu siedmeho beka.
    Jánovi Lacovi bude v bránke kryť chrbát Július Hudáček.
    Zloženie útokov v porovnaní s nedeľňajším duelom proti Bielorusom zostane aj proti Slovincom nezmenené - v prvej formácii s Tomášom Kopeckým a Mariánom Gáboríkom nastúpi Marko Daňo. V druhom útoku sa pri centrovi Marekovi Viedenskom predstavia Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, v treťom budú hrať Richard Pánik, Mário Bližňák s Milanom Bartovičom a vo štvrtom Vladimír Dravecký, Patrik Lušňák a Libor Hudáček.

Viac o téme: Slovensko Slovinsko
  • Zdroj: kt; Športky