Hossovo Chicago ťahalo v prvom zápase za kratší koniec, Anaheim sa ujal vedenia

Matt Beleskey a Ryan Kesler oslavujú gól Hampusa LindholmaMatt Beleskey a Ryan Kesler oslavujú gól Hampusa Lindholma Zdroj: SITA

ANAHEIM - Hokejisti Anaheimu v nedeľňajšom prvom zápase finále Západnej konferencie zámorskej súťaže NHL zužitkovali výhodu domáceho prostredia haly Honda Center. Ducks prevýšili hráčov Chicaga Blackhawks 4:1, víťazný gól si v 25. min pripísal 24-ročný americký krídelník Kyle Palmieri.

Okrem neho sa v drese "káčerov" strelecky presadili aj Hampus Lindholm, Nate Thompson a Jakob Silfverberg. Jediným úspešným zakončovateľom hostí bol v poslednej minúte druhej tretiny Brad Richards. Gólman Anaheimu Frederik Andersen kryl 32 z 33 striel Blackhawks. Slovák Marián Hossa odohral za Chicago 19:50 min a konto si obohatil o tri strely na bránku.

Výsledok nedeľňajšieho prvého zápasu finále Západnej konferencie zámorskej hokejovej súťaže NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

Anaheim - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - stav série 1:0
Góly: 9. H. Lindholm (Silfverberg, Beleskey), 25. Palmieri (N. Thompson), 53. N. Thompson (Cogliano, H. Lindholm), 59. Silverberg (Després, Getzlaf) - 40. B. Richards
Marián Hossa (Chicago) odohral 19:50 min a pripísal si tri strely na bránku.

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks Anaheim Mighty Ducks