Richie Porte
Richie Porte

RÍM - Austrálsky cyklista Richie Porte odstúpil z prebiehajúcich pretekov Giro d'Italia. Jeden z favoritov na celkové prvenstvo na slávnom podujatí už od piatkového pádu bojoval s bolesťami v kolene a bedrovom kĺbe, v nedeľňajšej 15. etape zaostal takmer pol hodiny za čelom pelotónu a pred záverečným týždňom narástla jeho strata v priebežnom poradí na takmer 36 minút.

Porte, ktorý na jar vyhral tri preteky a cítil veľkú šancu získať ružový dres, definitívne vzdal Giro počas voľného dňa. "Bol nútený odstúpiť z pretekov pre zranenia, ktré utrpel pri páde v 13. etape," uviedol jazdcov tím Sky v oficiálnom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra Reuters.

      
"Som sklamaný, že musím Giro ukončiť týmto spôsobom. Bolo pre mňa hlavným cieľom v sezóne. Minulý týždeň som mal ale strašne veľa smoly - defekt, penalizácia a piatkový pád si vybrali svoju daň. Spadol som na koleno i bok a pretrpel posledné dve etapy. Chcel som pomôcť tímovým kolegom Leovi Königovi a Eliovi (Vivianimu), ale lekári mi odporučili nepokračovať,"
povedal pre web cyclingnews.com Porte, ktorému patrilo v priebežnej klasifikácii 27. miesto so stratou 35 minút a 57 sekúnd na vedúceho Španiela Alberta Contadora.


Tagy: Richie Porte Giro d'Italia

Zdroj:
TASR
Foto:
cyclingnews.com

DISKUSIA