Lacko končí už v prvom kole: S Ferrerom uhral iba päť gemov

Lukáš Lacko a David FerrerLukáš Lacko a David Ferrer Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (24. mája - 7. júna, celková dotácia 28 028 600 eur, antuka) s ostrieľaným Španielom Davidom Ferrerom, sedmičkou "pavúka", za 82 minút jednoznačne 1:6, 3:6, 1:6. Zápas trval iba 82 minút, Lacko v ňom urobil 43 nevynútených chýb (bilancia 43:25) a sedemkrát neuhral svoje podanie. Vo víťazných úderoch dominoval Ferrer 32:15.

Finalista Roland Garros spred dvoch rokov, 33-ročný Ferrer, premenil záver stretnutia na svoju exhibíciu. Z posledných pätnástich fiftínov pustil Lackovi jediný a útokom pri sieti premenil prvý mečbal. Na obľúbenom sypkom povrchu získal tristé víťazstvo v kariére. Z aktívnych hráčov má aspoň 300 zápasových triumfov na antuke iba jeho krajan Rafael Nadal.

Zverenec Karola Becka Lacko (94. v rebríčku ATP) sa lúči s Parížom štvrtý raz v sérii hneď po úvodnom kole. Patrí mu za to 10 bodov do rebríčka a základná prémia 27 000 eur. Jediné víťazstvo na neobľúbenej antuke dosiahol piešťanský rodák v roku 2010, keď v 1. kole vyradil Američana Michaela Yaniho v dráme 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 6:7 (5), 12:10.

Lukáš tvrdí, že to, že sa stal pred týždňom otcom syna Lucasa, by do jeho profesionálneho života nemalo výrazne zasiahnuť. ,,Nemali by to byť veľké zmeny, všetko máme podchytené. Budem sa ďalej naplno venovať tenisu.“ Dodal, že na turnaje neplánuje cestovať s rodinou, chce sa sústrediť naďalej na svoju kariéru. ,,Ale doma sa budem snažiť synovi venovať.“ Znamená to, že svoje plány nebude meniť, lebo v tomto roku absolvoval aj  málo podujatí. ,,Pôjdem na tri kvalifikácie turnajov ATP na tráve, možno sa v Nottinghame dostanem do hlavného pavúka. A potom nasleduje Wimbledon. Po ňom mám v pláne Newport, Bogotu, Atlantu, Washington, teda klasickú sériu. V najbližších 10 – 11 týždňoch by som osem týždňov chcel hrať turnaje," dodal Lacko pre stz.sk.

Bol to štvrtý vzájomný zápas Ferrera s Lackom a nekompromisný Španiel zatiaľ Slovákovi nepovolil ani set. Na Roland Garros sa stretli po troch rokoch, v 1. kole ročnika 2012 zvíťazil Ferrer 6:3, 6:4, 6:1.

Španiel Rafael Nadal vykročil úspešne za obhajobou vlaňajšieho titulu. Deväťnásobný šampión zvíťazil nad domácim Francúzom Quentinom Halysom v troch setoch 6:3, 6:3, 6:4.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

David Ferrer (Šp.-7) - Lukáš Lacko (SR) 6:1, 6:3, 6:1 za 82 minút

Novak Djokovič (Srb.-1) - Jarkko Nieminen (Fín.) 6:2, 7:5, 6:2

John Isner (USA-16) - Andreas Seppi (Tal.) 7:5, 6:2, 6:3

Nicolás Almagro (Šp.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.) 6:3, 2:6, 6:4, 7:6 (6)

Jérémy Chardy (Fr.) - Michael Berrer (Nem.) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4

Andrea Arnaboldi (Tal.) - James Duckworth (Aus.) 4:6, 6:7 (5), 7:6 (4), 7:6 (2), 6:0

Carlos Berlocq (Arg.) - Iľja Marčenko (Ukr.) 4:6, 3:6, 6:3, 7:5, 6:2

Viac o téme: Lukáš Lacko David Ferrer