VIDEO Hnev argentínskeho trénera Martina: Messi a spol. zaváhali proti Paraguaju

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA

LA SERENA / ANTOFAGANASTA - Futbalisti Uruguaja vykročili víťazne za obhajobou prvenstva na Copa America. Vo svojom úvodnom vystúpení na 44. ročníku majstrovstiev Južnej Ameriky zdolali v Antofagaste trpaslíka z Jamajky gólom Cristiana Rodrigueza z 52. minúty 1:0.

V prvom polčase Argentínčania dominovali a ich hviezdny útok sa postaral o dva góly. Najskôr v 29. min potrestal chybnú rozohrávku Miguela Samudia Sergio Agüero. Potom rovnaký paraguajský obranca fauloval v šestnástke Ángela di Maríu a Lionel Messi premenil nariadený pokutový kop, bol to jeho 46. presný zásah v 98. reprezentačnom zápase.

Finalista ostatného ročníka Copa América Paraguaj vsadil v druhom dejstve na ofenzívu a po hodine hry parádne zakončil Nelson Valdez. Argentína si následne vytvorila viaceré šance na skórovanie, ale napokon udrel v poslednej minúte jej súper. Sergia Romera zmrazil na bránkovej čiare po spätnej prihrávke od Paula Da Silvu argentínsky rodák s paraguajským pasom Lucas Barrios. Argentína sa v utorok stretne s obhajcami prvenstva na Copa América z Uruguaja.

Argentínsky tréner Gerardo Martino vyjadril po stretnutí znepokojenie nad kolapsom jeho mužstva v závere stretnutia. "Naše mužstvo dnes predviedlo dve predstavenia. Ukázali sme dva extrémy. Prvých 50 - 55 minút sme ovládali zápas a mali možnosť pridať ďalšie góly. Po góle Nelsona Valdéza sme sa dostali pod tlak. Nemyslím si, že musíme zmeniť štýl našej hry. Musíme sa len viac snažiť, nehovoriť o štvrťfinále či semifinále, ale celkovo zmeniť niektoré veci, pretože je hriech remizovať v zápase, ktorý sme mali takto pod kontrolou," povedal podľa portálu goal.com nespokojný Martino.