VIDEO Uruguaj a Paraguaj sa rozišli nerozhodne, Messi oslávil jubilejný duel výhrou

Nelson Haedo (vľavo vo výskoku) a Christian Stuani v hlavičkovom súboji o loptuNelson Haedo (vľavo vo výskoku) a Christian Stuani v hlavičkovom súboji o loptu Zdroj: SITA

LA SERENA - V úvodnom sobotňajšom súboji B-skupiny na juhoamerickom šampionáte Copa América v Čile remizovali futbalisti Uruguaja s Paraguajom 1:1 (1:1). Skóre zápasu otvoril v 29. min uruguajský stopér José Maria Giménez, keď skóroval hlavou po rohovom kope. Na konci prvého polčasu rovnako po rohu vyrovnal Lucas Barrios na konečných 1:1.

Obhajcovia prvenstva Uruguajčania si po víťazstve a remíze zapísali do tabuľky B-skupiny aj remízu a skončia na 3. mieste.

Futbalisti Argentíny sa stali víťazmi B-skupiny na juhoamerickom futbalovom šampionáte Copa América. V sobotňajšom zápase vo Viňa del Mar zdolal favorit tím Jamajky 1:0. O výhre rozhodol už v 11. min Gonzalo Higuaín. Pre Jamajku sa Copa América po tretej prehre 0:1 skončila. Argentínska hviezda Lionel Messi odohral 100. duel reprezentačnej kariéry. Stal sa 328. hráčom na svete, ktorý pokoril túto métu, a len piatym Argentínčanom. Rekordérom Albiceleste je so 143 štartmi za národný tím Javier Zanetti.

V úvodnom sobotňajšom súboji B-skupiny remizovali v La Serene futbalisti Uruguaja s Paraguajom 1:1 (1:1). Skóre zápasu otvoril v 29. min uruguajský stopér José Maria Giménez, keď skóroval hlavou po rohovom kope. Na konci prvého polčasu rovnako po rohu vyrovnal Lucas Barrios na konečných 1:1. Obhajcovia prvenstva Uruguajčania si po víťazstve a prehre zapísali do tabuľky B-skupiny remízu a skončili na 3. mieste, z ktorého napokon postúpia aj do štvrťfinále.

Istotu postupu do štvrťfinále majú na Copa América najlepšie dva tímy z každej skupiny, ku ktorým sa pridajú dvaja najlepší z tretích miest.