Peniaze verzus šport: Extraliga je chudobnejšia o volejbalového vicemajstra

VK Spišská Nová VesVK Spišská Nová Ves Zdroj: vksnv.sk

BRATISLAVA - Finalista uplynulej sezóny volejbalovej extraligy žien a Slovenského pohára VK Spišská Nová Ves nebude štartovať v ročníku 2015/2016 v najvyššej slovenskej súťaži. Klub zo Spiša v stredu oznámil, že nepodá prihlášku do nadchádzajúcej sezóny extraligy žien a ponúka svoju licenciu iným záujemcom.

"V stredu 24. júna 2015 padlo na výbore VK Spišská Nová Ves rozhodnutie o neprihlásení sa do extraligy. Dôvodom tohto verdikty sú financie, ktoré na takúto súťaž nie je klub schopný momentálne zabezpečiť. Týmto VK Spišská Nová Ves ponúka svoju extraligovú licenciu prípadnému záujemcovi o štart," informoval tajomník VK Spišská Nová Ves Igor Muko s tým, že výbor klubu prihlasuje do súťažného ročníka 2015/2016 mládež: juniorky, kadetky, staršie žiačky, mladšie žiačky -6, mladšie žiačky -4 a mladšie žiačky 

Spišiačky pritom v uplynulej sezóne dosiahli najväčšie úspechy v histórii klubu. Prvýkrát postúpili do finále Slovenského pohára a premiérovo sa prebojovali aj do finále extraligy. V oboch prípadoch síce družstvo trénera Ondreja Spišáka na čele so skúsenou nahrávačkou Monikou Smák a viacerými legionárkami nestačilo na Sláviu EU Bratislava, ale aj tak to bola vydarené účinkovanie a zápasy Spišiačok navštevovalo veľa divákov. 

Viac o téme: VK Spišská Nová Ves
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: vksnv.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy