Slovenskí volejbalisti kráčajú do štvrťfinále: V dôležitom dueli zdolali Belgicko

Víťazné oslavy slovenských volejbalistovVíťazné oslavy slovenských volejbalistov Zdroj: cev.lu

BAKU - Slovenskí volejbaloví reprezentanti urobili na I. európskych hrách v Baku po výhre 3:1 nad Belgickom dôležitý krok na ceste do štvrťfinále. V B-skupine majú momentálne bilanciu 2 víťazstvá a 2 prehry a na svojom konte 6 bodov.

Slováci začali s Belgičanmi lepšie a vybojovali si prvý set. Druhý patril ich súperom, ktorí od stavu 11:11 odskočili a náskok už nepustili. Zverenci Miroslava Palguta v ďalších dvoch dejstvách zabojovali a po 114 minútach sa tešili z víťazstva. Druhý slovenský mečbal premenil smečom Kriško. V pondelok nastúpi tím SR o 11.30 SELČ na zápas s Bulharskom.

B-skupina:

Slovensko - Belgicko 3:1 (22, -19, 21, 19)
114 min, rozhodovali: Piaseckij (Biel.) a Šimonovič (Srb.), 900 divákov
Zostava a body SR: J. Zaťko 2, Kriško 16, Ondrovič 9, Lux 13, Š. Chrtiansky ml. 16, Prešinský 10, libero Vydarený (Macko, Končál 1, Mlynarčík, T. Halanda, Hruška)