Slovenky narazili na "zlaté" Kanaďanky: Napínavý zápas rozhodol jeden gól

Tím Slovenska, Majstrovstvá sveta v hokejbale žien 2015, Zug ŠvajčiarskoTím Slovenska, Majstrovstvá sveta v hokejbale žien 2015, Zug Švajčiarsko Zdroj: facebook

ZUG - Slovenské hokejbalové reprezentantky podľahli vo štvrtkovom zápase MS vo švajčiarskom Zugu obhajkyniam zlatých medailí Kanaďankám 1:2. Na konte majú po štyroch odohratých súbojoch 6 bodov za tri výhry a dve prehry, pričom v tabuľke ženskej 5. skupiny im zatiaľ patrí tretia priečka bez možnosti polepšiť si. Znamená to, že si v nedeľu 28. júna od 12.30 h zahrajú iba o bronz proti tímu USA.

Do finále sa prebojovali Kanaďanky a Češky. Slovensko si tak v ženskej kategórii prvýkrát v histórii nezahrá na MS finále.

V 18. minúte sa v Bossard Arene síce ako prvá presadila Kapustová, favorizované hráčky z krajiny "javorového listu" však ešte v priebehu druhej tretiny po presných zásahoch Blombergovej a Desmierovej otočili skóre. V závere siahol slovenský tím po hre bez brankárky Tomčíkovej, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. Duel Kanada - SR bol reprízou finále MS 2013, v ktorom Slovenky podľahli zámorskej veľmoci 0:2 a získali strieborné medaily.

Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka čaká na šampionáte v Zugu piatkový záverečný súboj v skupine s domácim Švajčiarskom (10.45). Bez ohľadu na jeho výsledok už Slovenky nemôžu v skupine skončiť lepšie ako tretie a nezopakujú tak ich finálovú účasť spred dvoch rokov.

Turnaj v mužskej i ženskej kategórii vyvrcholí v nedeľu. Slovákov obhajujúcich zlato čaká po skončení skupinových bojov v piatok 26. júna o 15.30 h štvrťfinálový súboj s Kanadou.

5. skupina - ženy:

Kanada - SR 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 24. Blombergová (Larocqueová, McCannová), 30. Desmierová - 18. Kapustová (Jurčová, Gajdošová)
Taliansko - USA 2:6
Veľká Británia - Švajčiarsko 0:4

Viac o téme: Slovensko Kanada