Hokejbalisti sa prebrali: Po obrovskej dráme s Kanadou postupujú do boja o medaily!

Slovenskí hokejbalisti v zápase s KanadouSlovenskí hokejbalisti v zápase s Kanadou Zdroj: zug2015.com

ZUG - Slovenskí hokejbaloví reprezentanti postúpili na MS vo švajčiarskom Zugu do semifinále. V piatok dokázali odolať sile Kanady a vo štvrťfinálovom meraní síl triumfovali až po predĺžení v pomere 5:4.

Úradujúci majstri sveta pritom ešte v závere vyhrávali 4:3, 49 sekúnd pred koncom ale vyrovnal Matthew Tremblett a nasledovalo predĺženie. Rozuzlenie priniesla napokon 51. minúta, keď Milan Rampáček rozhodol o postupe Slovákov do bojov o medaily.

Muži - štvrťfinále:
SLOVENSKO - Kanada 5:4 pp (1:0, 3:1, 0:3 - 1:0)
Góly: 10. Kollár, 18. Rampáček, 27. Maděra, 29. Martinusík, 51. Rampáček – 25. Corbeil, 32. Tremblett, 35. Azevedo, 45. Tremblett

Slovensko - Česko (20.00 h)

Slovenské hokejbalové reprezentantky zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na MS vo švajčiarskom Zugu nad domácim výberom 7:3. Zverenky trénera Jaroslava Kolibíka si vylepšili bilanciu na štyri výhry a dve prehry.

Už pred piatkovým zápasom bolo jasné, že Slovenky skončia v tabuľke na treťom mieste a v nedeľu 28. júna od 12.30 h si zahrajú o bronz proti tímu USA. Do finále sa prebojovali Kanaďanky a Češky. Slovensko si tak v ženskej kategórii prvýkrát v histórii nezahrá na MS finále.

Švajčiarsko - Slovensko 3:7 (2:2, 0:2, 1:3)
Góly: 8. Rütimannová, 15. Tscherrigová, 43. Reveyová - 6., 18. a 43. Krajňáková, 3. Pavlovičová, 23. Stašová, 32. Klimašová, 44. Kolčúnová

ČR - Veľká Británia 6:0
USA - Kanada 2:3

Viac o téme: Slovensko Pakistan MS v hokejbale 2015