Golf sa opäť vracia na olympiádu: Predstaví sa fanúšikom aj legendárny Tiger Woods?

Tiger Woods
Tiger Woods

ST. ANDREWS - Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach očakáva, že golfový turnaj, ktorý sa vracia do olympijského programu po 112 rokoch, ponúkne na budúcoročných hrách špičkové športové výkony. Dopomôcť by tomu mala aj účasť najlepších hráčov gentlemanského športu.

"Verím, že golf si nájde miesto v olympijskom programe," vyhlásil v sobotňajšom vyhlásení prezident MOV. Bach sa vyjadril i k možnej účasti legendárneho Tigera Woodsa, ktorý má v ostatných rokoch viaceré problémy na greenoch i mimo neho. "Rozprával som sa s Woodsom o Riu. Povedal som mu, že ho rád privítam na tomto skvelom podujatí. Odpovedal mi, že mu bude potešením zúčastniť sa na olympijských hrách v Riu a urobí všetko preto, aby sa kvalifikoval na finálový turnaj. Sám si však uvedomuje, že to pri jeho súčasnej forme bude nesmierne náročné."    

Golfový turnaj sa objaví v olympijskom itinerári prvýkrát od roku 1904. Zúčastní sa na ňom 60 najlepších hráčov a hráčok svetového rebríčka, no jednu krajinu budú môcť reprezentovať maximálne štyria športovci, pričom tretí, respektíve štvrtý hráč daného výberu musí byť v renkingu do pätnásteho miesta. Woods sa podľa aktuálneho vydania svetového rebríčka nachádza až na 241. priečke. 


Tagy: Tiger Woods

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA