Zlý deň favoritov na Tour: Frooma oblial divák močom, Nibalimu vykradli izbu

Vincenzo Nibali a Chris Froome
Vincenzo Nibali a Chris Froome

MENDE - Vedúci muž cyklistických pretekov Tour de France Chris Froome bude mať nepríjemnú spomienku na sobotňajšiu 14. etapu do Mende. V stúpaní na Cote de la Croix Neuve do výšky 1055 m ho jeden z divákov polial Brita močom a obvinil ho z dopingu.

"Oblial mi tvár a kričal, že dopujem. Je to extrémne zlé, nehodí sa to a som z toho sklamaný. Myslím si, že množstvo správ o pretekoch bolo nezodpovedných. Musím obviniť ich autorov, že sú nepriamo zodpovední za tento čin. Tie osoby vedia, o koho ide. Na trati sme mali od fanúšikov skvelú podporu. Bolo ich tam množstvo. Musím im poďakovať a rovnako aj médiám, ktoré píšu o pretekoch. Len to chcú diváci vidieť a čítať. Nanešťastie niektorí ľudia ničia tieto ideály," povedal rozhorčený Froome pred zástupcami médií. 

V celkovom poradí vedie jazdec tímu Sky s náskokom 3:10 min pred Nairom Quintanom, tretí je Tejay van Garderen s mankom 3:32 min. Informácie zverejnil web L´Equipe.

Talianskeho cyklistu Vincenza Nibaliho čakalo po návrate zo sobotňajších raňajok nemilé prekvapenie. Dosiaľ neznámy páchateľ mu z hotelového apartmánu odcudzil 500 eur a dvoje slnečné okuliare, v ktorých 30-ročný jazdec vlani zvíťazil na Tour de France a mali preňho veľkú sentimentálnu hodnotu.

Zástupcovia Nibaliho tímu Astana oficiálne požiadali organizátorov TdF, aby im pomohli s podaním trestného oznámenia. Samotný pretekár pred 14. etapou vyhlásil: "Niekto dnes vstúpil do mojej izby a z cestovnej tašky mi ukradol 500 eur a slnečné okuliare." Agentúra AP požiadala o stanovisko i majiteľa hotela Causse Comtal v Montrozieri, ale nepodarilo sa ho zastihnúť. 

Nibali pred sobotňajšou etapou čelil otázke, či je vinníkom celého incidentu jeho spolubývajúci Michele Scarponi. Sicílsky rodák s úsmevom odpovedal: "Faktom je, že jeho veci boli trochu poprehadzované, ale v podstate mu nemali čo vziať." 


Tagy: Chris Froome Vincenzo Nibali

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA