VIDEO Trenčín s čistým kontom aj proti DAC-u, Slovan a Senica si body podelili

Filip Hlohovský z FK Senica a Róbert Vittek z ŠK Slovan Bratislava Filip Hlohovský z FK Senica a Róbert Vittek z ŠK Slovan Bratislava Zdroj: SITA

Dunajská Streda 15. augusta (TASR) - Futbalisti úradujúceho slovenského šampióna AS Trenčín sú v novej sezóne Fortuna ligy stále stopercentní. V sobotňajšom dueli 5. kola triumfovali na pôde DAC Dunajská Streda 2:0 a tabuľku najvyššej domácej súťaže vedú suverénne s 15-timi bodmi.

Vyberte si svoj zápas:

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín
Spartak Myjava – MFK Zemplín Michalovce
FK Senica - Slovan Bratislava
ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová

Trenčín neinkasoval ani v 5. kole

V sobotu zariadil triumf obhajcu titulu holandský krídelník Gino van Kessel, ktorý prišiel na trávnik na začiatku druhého polčasu a dvoma gólmi v 62. a 65. minúte rozhodol o piatom víťazstve svojho tímu v rade. AS v doterajšom priebehu ligy ešte neinkasovali a na čele má pozitívne skóre 7:0.

V 5. minúte mali hostia gól na kopačkách, Rabiu vystrelil z 15-tich metrov, Tujvel však loptu vyrazil a následnú dorážku Straka odkopol. Dunajská Streda sa tlačila dopredu krajnými priestormi, hlavne Pačinda to skúšal aj  nebezpečnými centrami, ale gólovú šancu si domáci nevytvorili. Nebezpečnou strelou sa v 27. minúte prezentoval hosťujúci Skovajsa, ale brankár Tujvel bol na mieste. Na druhej strane skúšal šťastie Pačinda, no aj jeho strela letela mimo. Po polhodine hry sa prebojoval do pokutového územia Sarr, no pred zakončením sa vrhol po lopte Šemrinec. N8sledne sa do obrovskej šance dostal Bero, z pravej strany aj zakončil, do jeho pokusu sa však hodil Michalík. V nadstavenom čase prvého polčasu mohla ísť Dunajská Streda do vedenia, ale Pačindovu strelu z 20-tich metrov vyrazil Šemrinec.

V úvode druhého polčasu pohrozil striedajúci Van Kessel, jeho strela z 18-tich metrov však minula bránu. V 54. minúte po prihrávke Pačindu vystrelil z ľavej strany aj domáci Ľupták, no nepresne. Prvý gól duelu prišiel po hodine hry, keď po prihrávke Koolwijka otvoril skóre milimetrovou strelou do ľavého dolného rohu domácej brány Van Kessel - 0:1. O tri minúty neskôr hostia zvýšili svoj náskok, opäť sa presadil Van Kessel, tentoraz prestrelil Tujvela sprava. Po góloch tempo hry trochu upadlo, bojovalo sa prevažne medzi obomi šestnástkami. V 77. minúte sa vytiahol brankár AS Šemrinec pri zakončení Ljubičiča. V 85. minúte sa predral do šestnástky Bero, zblízka vystrelil, ale aj Tujvel si pripísal dobrý zákrok. V závere zápasu sa vystupňovala nervozita, no gól už nepadol.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:2 (0:0)
Góly: 62. a 65. Van Kessel. Rozhodoval: Valášek, ŽK: Szarka - Skovajsa, Rabiu, 5274 divákov

Zostavy a striedania:

FC DAC Dunajská Streda: Tujvel - Štepanovský, Michalík, Kwin, Brašeň - Sarr Sarr (68. Polievka), Ljubičič (87. Jurčo), Straka (78. Stephens), Pačinda - Ľupták - Szarka

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu - Lobotka - Guba (87. Hulúbek),, Koolwijk (68. Wesley), Bero, Skovajsa (46. Van Kessel) - Rabiu

Tomislav Marič, tréner DAC Dunajská Streda: "Vedeli sme, že Trenčín je kvalitné mužstvo. Dvakrát sme mali aj my šance, ale neuspeli sme a inkasovali. V každom zápase rozhodujú detaily. Ak by bola odpískaná penalta na Szarku, mohol by to byť iný zápas."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Videli sme dobrý zápas v dobrom prostredí, prišli sme po tri body a aj sme ich získali. Robili sme zmeny v zostave, cez polčas prišiel van Kessel a rozhodol zápas. Chlapcom patrí pochvala. Hrali sme piaty zápas vonku a opäť sme vyhrali a stále sme neinkasovali."

Myjava doma proti Michalovciam úspešná

Hneď v úvode zápasu sa prezentoval strelou tesne vedľa domácej brány aktívny Regáli. V prvom polčase sa hralo dlhé minúty hlavne medzi šesťnástkami a vo finálnej fáze sa tímy presadiť nevedeli. V 29. min. ratoval pred Sládekom Podhorin a na druhej strane ihriska v 36. min. zblokoval Jánošík strelu z otočky od Hamuľaka. Kopaničiari v závere úvodného dejstva pritlačili súpera a v 42. min. minul bránu strelou z uhla Pekár. Gól do šatne napokon hostia inkasovali v 45. min. Kira síce zmaril zakončenie Pekárovi včasným vybehnutím, no lopta sa dostala k voľnému Piroskovi, ktorý ju poslal do odkrytej časti brány – 1:0.

V 48. min. hlavičkoval z nebezpečnej pozície Hamuľak, Solnička bol pripravený. Rovnako si poradil aj so strelou Regáliho o sedem minút neskôr. V 72. min. bol po druhej žltej karte vylúčený Hamuľak. Myjavčania od tohto momentu pritlačili súpera, v 75. min. prihral pred bránu hostí Chovanec a pred Danielom odvrátil na bránkovej čiare Kira. O minútu pálil tesne vedľa brány Kolár. V 78. min. našla krížna Pekárova prihrávka Daniela a ten sa zblízka nemýlil – 2:0. Michalovčania sa ani v oslabení nevzdávali a závere skončila ďalekonosná delovka Šimčáka v šibenici – 2:1. Do ďalšej šance sa už ale dostať nedokázali a z víťazstva sa tešili domáci hráči.

Spartak Myjava – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:0)
Góly: 45. Piroska, 78. Daniel – 83. Šimčák. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Jánošík, Beňo - Hamuľak, ČK: 72. Hamuľak (Michalovce - po druhej ŽK), 1560 divákov

Spartak Myjava: Solnička – Chovanec, Jánošík, Marček, Beňo – Bílovský, Kóňa, Pekár – Piroska (63. Kolár), Sládek (78. Slančík), Daniel(81. Karlík)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Šimčák, Gallo, Podhorín, Koscelník – Grič – Regáli (78. Mensah), Danko, Turík (63. Nworah), Kunca - Hamuľak

Norbert Hrnčár, tréner Myjavy: "Všetko sme podriadili tomu, aby sme zvíťazili. Získali sme tri body a myslím si, že zaslúžene. Vypracovali sme si viac šancí, súper v podstate nemal za celý zápas šancu okrem jednej vydarenej strely."

František Šturma, tréner Michaloviec: "V prvom polčase sme boli futbalovo lepší. Z našej strany to bola hra, ktorú chceme predvádzať. Bohužiaľ sa nám nepodarilo dať gól zo šancí, ktoré sme si vytvárali. Opäť ako v niekoľkých zápasoch, sme dostali gól do šatne, čo pre mladých hráčov nie je moc dobré. Aj napriek tomu sme do druhého polčasu nastúpili s veľkým odhodlaním. Chceli sme s výsledkom niečo urobiť a aspoň vyrovnať. Keď sme chceli zmeniť rozostavenie na dvoch útočníkov, tak prišlo hlúpe vylúčenie Hamuľáka. Nechápem, čo sa tam stalo. Po žltej karte si nemôže dovoliť takto oslabiť tím. Dnes sme súperovi nahrali na oba góly. Aj v desiatich chceli chalani niečo s výsledkom urobiť, podarilo sa nám dať krásny gól. Bohužiaľ to na víťazstvo dnes nestačilo. Mrzí ma to, lebo náš výkon bol dnes dobrý."

Senica so Slovanom nerozhodne

Úvod patril domácim V tretej minúte priťukol Dolný Hlohovskému, jeho strela spoza šestnástky mierila vysoko nad. V 6.min pohrozil aj Slovan. Milinkovič našiel hlavu Vitteka, no tomu lopta len skĺzla po čele a Šulla nemusel zasahovať. O dve minúty neskôr sa zastreloval domáci Komara, jeho "jedovka" ale takisto nemierila medzi tri žrde. V tej istej minúte mal ďalšiu šancu aj Vittek, jeho hlavička ale nemala razanciu. V 12.min musel prvýkrát na zem domáci Šulla, Priskinovu strelu vyrazil na roh. V 23.min to opäť skúšal z väčšej vzdialenosti domáci Komara, lopta ale minula bránu. Senica bola aktívnejšia, no do vedenia šiel Slovan. V 32.min hlavičkoval v 16-ke Hudák a pred bránou doklepol loptu do siete Gorosito. Obrovskú šancu mali hostia aj v 37.min, za obranu sa dostal Milinkovič, jeho pokus sa ale obtrel len o pravú žrď.

Po zmene strán pokračovala aktivita Senice, v 62. min centroval Kontár a Komara v sľubnej pozícii loptu minul. O dve minúty pálil z diaľky Dolný, lopta letela tesne vedľa. V 68. min bola aktivita domácich odmenená. Po obrovskej chybe hosťujúceho stopéra Hudáka sa sám na Krnáča rútil Samuel Mráz a hoci je vekom ešte mladý futbalista, akciu zakončil rutinérsky a vyrovnal na 1:1. V 73. min boli domáci blízko k obratu, Komara skúšal spoza šestnástky prehodiť vybehnutého Krnáča, no ten sa stihol natiahnuť a lob vytesniť na roh. V 81.min sa mohli do vedenia dostať Slovanisti. V páde zakončoval Milinkovič, ale Šulla jeho pokus bravúrne vyrazil. V závere zápasu bola aktivita na kopačkách hostí, no do šance sa nedostali, naopak v 87. min sa Záhoráci dostali do ukážkového brejku. Hlohovský vysunul Dolného, ten si obrancu posadil na zadok, no ľavačkou nezakončil dobre a bránu minul. Do konca stretnutia už gól nepadol, a tak si mužstvá po remíze 1:1 body podelili.

FK Senica - Slovan Bratislava 1:1 (0:1)
Góly: 68. Mráz – 32. Gorosito. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Pillár, Kontár, Kosorín - Saláta, Podaný, 2413 divákov

zostavy a striedania:
FK Senica: Šulla - Kontár, Pillár, Pavlík, Čunta – Hušek (13. Hromada) - Dolný, Komara (85. Ventúra), Mráz - Hlohovský - Kosorin
Slovan Bratislava: Krnáč – Gorosito, Hudák, Saláta, Podaný – Sekulič – Milinkovič, Gonzales (60. Štefánik), Mészáros (74. Kubík) – Vittek, Priskin (58. Zreľák)

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: "Odrazom zápasu bývajú niekedy aj diváci a myslím, že dnes ich zápas strhol. Svedčí to asi aj o kvalite dnešného zápasu. Naši chlapci odviedli slušný výkon, na ktorom vieme stavať. Je to stále o tvrdej práci. Takto to od nich budeme vyžadovať v každom zápase, tréningu."

Dušan Tittel, tréner Slovana: "Rozhodujúcim okamihom zápasu bol nájazd Marka Milinkoviča na bránu. Jeho pokus skončil vedľa pravej tyče. Šli by sme do dvojgólového vedenia a zápas by bol iný. Na druhej strane však musím Senici pogratulovať. Bojovala až do poslednej minúty, snažila sa hrať futbal. Mrzí nás chyba, po ktorej domáci vyrovnali, no taký je futbal."

Moravce a Podbrezová s remízou

Silná prietrž mračien posunula začiatok stretnutia o trištvrte hodinu. Domáci začali ofenzívne a už v 3. minúte Glavaš z bránkovej čiary ponúkol tutovku Plojovi, ktorého strelu vychytal Kuciak. O štyri minúty sa na brankára hostí rútil sám Cebara, ten však jeho strelu fantasticky vyrazil. Na odrazenú loptu nabiehal Glavaš, v pokutovom území ho nedovolene zastavil Pimpara a nariadený pokutový kop s istotou premenil Tawamba - 1:0. Postupne sa hra vyrovnala a boli to "železiari", ktorí sa snažili o vyrovnanie skóre. V 17. minúte skúšal šťastie Mehanovič, jeho lišiacku strelu z rohu šestnástky Ranilovič v poslednej chvíli vytesnil na roh. Po polhodine hry vyslal nepríjemný projektil z 18-tich metrov Migaľa, Ranilovič na dvakrát kryl. V 36. minúte Mehanovič vypálil z hranice šestnástky, brankár domácich jeho strelu neudržal a Melunovič z ofsajdovej pozície z troch krokov prestrelil.

Po zmene strán to boli hostia, ktorí neustále obliehali pokutové územie domácich so snahou o vyrovnanie. V 49. minúte sa po zmätkoch v obrane dostal k strele hosťujúci Gál-Andrezly, mieril však tesne vedľa ľavej žrde. Po hodine hry opäť ten istý hráč vystrelil z rohu šestnástky, Ranilovič reflexívne vyrazil na roh. Čo malo prísť, to prišlo v 70. minúte, do centrovanej lopty Andriča sa šikovne položil Sabler a hlavičkou aj s pomocou ľavej žrde vyrovnal. Do vedenia išli hostia v 77. minúte, keď nedorozumenie v strede domácej obrany využil Almaský, ktorý šikovným lobom prekonal zle vybiehajúceho Raniloviča. Vyrovnanie prišlo takmer okamžite, Tawamba vysunul striedajúceho Bambu a ten s prehľadom prekonal bezmocného Kuciaka. V infarktovom závere mohol strhnúť víťazstvo na domácu stranu Tawamba, no v prvom prípade mieril tesne mimo a v druhom ho v čistej príležitosti vychytal Kuciak.

ViOn Zlaté Moravce - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:0)
Góly: 8. Tawamba (z 11 m), 78. Bamba - 69. Sabler, 77. Almaský. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Majkič, Tipurič, Perišič, Cebara - Pimpara, 1182 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Ranilovič - Souza, Tipurič, Pintér - Orávik, Majkič (52. Krznarič), Perišič, Ploj (68. Bamba) - Cebara (57. Rejdovian), Tawamba, Glavaš
ŽP Šport Podbrezová: Kuciak - Andrič, Kupčík, Pimpara, Migaľa - Vajda (46. Kochan) - Gál-Andrezly, Mehanovič, Almaský - Vaščák (62. Žilák), Melunovič (46. Sabler)

Milko Djurovski, tréner Zlatých Moraviec: "Rýchlo sme išli do vedenia gólom z jedenástky. Po inkasovanom góle na 1:2 sme sa do stretnutia opäť dokázali vrátiť. Škoda, že v závere sa Tawamba nedokázal ešte raz presadiť."

Zdenko Frťala, tréner Podbrezovej: "Som presvedčený, že dnes sme stratili dva body. Boli sme jednoznačne lepší, domáci sa snažili hrať na rýchle protiútoky. Keď to mám zhrnúť, dnes sme hrali proti Tawambovi, ktorý preukázal svoje jednoznačné kvality."

Viac o téme: Slovan Bratislava FK Senica AS Trenčín FC DAC Dunajská Streda