VIDEO Nestarnúci Buffon v bráne čaroval: Krásnymi zákrokmi vychytal City!

Gianluigi BuffonGianluigi Buffon Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Juventusu Turín zabudli na nepresvedčivé výkony z domácej súťaže a napravili si chuť v Lige majstrov. Taliansky šampión triumfoval v utorkovom zápase D-skupiny na ihrisku Manchestru City 2:1 a do tabuľky získal prvé tri body. Víťazný gól zaznamenal v 81. minúte Alvaro Morata.

Juventus prišiel počas leta o troch dôležitých ofenzívnych hráčov. Do USA sa porúčal dlhoročný dirigent hry stredovej formácie Andrea Pirlo, odišli aj Arturo Vidal a Carlos Tevez. V úvodných troch zápasoch novej sezóny Serie A získala "stará dáma" len jediný bod a aj preto mala v utorok večer na Etihad Stadium hrať len druhé husle. Favoritom bol domáci tím, City v Premier League vyhrali všetkých päť zápasov s impozantným skóre 11:0.

Opäť sa však potvrdilo, že medzi výkonmi "Citizens" v domácej súťaži a Lige majstrov je veľký rozdiel. Zverenci trénera Manuela Pellegriniho mali síce loptu častejšie na kopačkách, ale hrali staticky a vo finálnej fáze im chýbali presnosť i moment prekvapenia. K úvodnému gólu im dopomohol Giorgio Chiellini, ktorý tiesnený a podľa mnohých aj faulovaný Vincentom Kompanym po rohovom kope hlavičkoval loptu do vlastnej siete. Talianov to nepoložilo, v 70. minúte po excelentnom pase od Paula Pogbu pohotovo vyrovnal Mario Mandžukič. Juventus v týchto momentoch podržal viacerými zákrokmi brankár Gianluigi Buffon, ktorý zneškodnil pokusy Raheema Sterlinga i Wilfrieda Bonyho. Desať minút pred záverom rozhodol tiež parádnym kúskom Morata, keď sa jeho umiestné technická strela z hranice šestnástky odrazila priam ukážkovo od žrde.

"Konečne sme hrali s kľudom na kopačkách. V predchádzajúcich zápasoch sme niektoré situácie riešili zbrklo, dnes sme boli rozvážni a pokojní. V hre nás dlho držal brankár Buffon, ktorý predviedol zázračné zákroky. Je to fenomenálny hráč, ktorý takmer nikdy nechybuje," hodnotil duel tréner Juve Massimiliano Allegri. Jeho náprotivok na domácej lavičke sa sťažoval na nevyužité šance. "Mali sme dostatok príležitostí na to, aby sme išli do viacgólového vedenia. Hráčom nemôžem vyčítať snahu, ale v útoku musíme byť efektívnejší," povedal Pellegrini. Štvrťhodinu pred záverom City navyše prišli o zraneného kapitána Kompanyho. "Bez Vincenta sa nám rozpadla obranná formácia a preto sme inkasovali. Odohrali sme smoliarsky zápas," dodal kormidelník ManCity.

Viac o téme: Juventus Turín Gianluigi Buffon