VIDEO Trenčín proti mladíkom naplnil rolu favorita: Po výhre nad dvadsiatkou tróni na čele

Sprava: Martin Vozdecký a Miroslav Zaťko z Dukly Trenčín sa tešia z góluSprava: Martin Vozdecký a Miroslav Zaťko z Dukly Trenčín sa tešia z gólu Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili vo štvrtkovom vloženom dueli Tipsport Ligy doma nad HK Orange 20 2:0. O góly favorita sa postarali českí legionári Martin Vozdecký a Radek Dlouhý. Dukla sa s desiatimi bodmi stala priebežným lídrom tabuľky.

Domáci favorit začal proti mladíkom aktívne a pritlačil ich pred bránku, no z úvodného náporu nič nevyťažil. Dvadsiatka sa potom postupne osmelila a spod tlaku sa vymanila, v závere prvej tretiny však Trenčín hral presilovky a prvý gól zápasu visel na vlásku. V 18. minúte ho mal na hokejke Holenda, no ani on a neskôr ani Hlinka vo výborných šanciach neskórovali.

Svižný hokej pokračoval aj v druhom dejstve, dvadsiatka roztočila pred súperovou bránkou kolotoč. Ich najväčšiu príležitosť však Hrušík nevyužil. Na opačnej strane neuspel v nájazde Hudec, ale v 28. min. po nenápadnej akcii už Vozdecký prestrelil brankára a Trenčín otvoril skóre. Do polovice duelu mali domáci k dispozícii takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, ale hostia súperovmu náporu odolali. Hra sa potom opäť vyrovnala, v 37. min. nezužitkoval sólový nájazd počas oslabenia Ölvecký.

Vzhľadom na tesný gólový pomer sa v záverečnej tretine oba celky snažili hlavne neurobiť chybu. V 54. minúte využil trenčiansku presilovku Dlouhý a upokojil domácich, pretože dvadsiatka hrala dobre a neustále si udržiavala nádej na bodový zisk. Dve minúty pred koncom domáci Hlinka trafil žŕdku, osemdesiat sekúnd pred sirénou následne videorozhodca musel overovať, či hostia predsa len nedosiahli gól. V úplnom závere hrali mladíci pri odvolaní svojho brankára presilovku 6 proti 3, ale výsledok zaujímavého stretnutia sa už nezmenil.

Dukla Trenčín - HK Orange 20 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 28. Vozdecký (V. Nemec), 54. R. Dlouhý (J. Gašparovič)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Junek, Šefčík

Trenčín: Chábera - P. Mikuš, Holenda, Hatala, M. Zaťko, Ryzák, Drgoň, Trefný, Nechala - Melichárek, R. Dlouhý, J. Gašparovič - Vozdecký, V. Nemec, Ölvecký - Michal Hlinka, J. Zlocha ml., Koyš - M. Jakúbek, J. Švec, D. Hudec

HK Orange 20: Škorvánek - Ivanič, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Michalčin, Kuzmín - Briestenský, Holešinský, P. Galis - J. Milý, M. Sukeľ, J. Sukeľ - J. Tatár, Klenko, L. König - Sádecký, J. Šiška, Hrušík

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Náš súper podal veľmi slušný výkon a poriadne sme sa s ním vytrápili. Chceli sme dať v úvode zápasu rýchle góly, aby sme potom nemali problémy, ale nepodarilo sa nám to a takto som si náš výkon nepredstavoval. Strieľali sme síce veľmi často, ale šance sme nedokázali premeniť. Musíme sa však zlepšiť nielen v zakončení, ale aj v realizácii presiloviek. Tešia nás len tri získané body, škoda však zbytočne stratených fyzických síl, ktoré sme si potrebovali v našom nabitom programe ušetriť."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: "Hoci sme prehrali, môžeme byť spokojní, pretože sme predviedli dobrý výkon. Trenčín má fyzicky veľmi silné mužstvo, preto sa nám v útoku darilo presadiť sa iba ojedinele a s ťažkosťami. Podarilo sa nám však ubrániť oslabovky. Najviac ma mrzí chyba pred druhým inkasovaným gólom počas početnej nevýhody, zápas mohol byť pre nás viac zaujímavejší."

Viac o téme: HK Orange 20 HK Dukla Trenčín