Hokejový Slovan nezvládol kľúčový duel v Záhrebe: Jurčina pečatil krutú prehru belasých

Slovan nezvládol kľúčový duel na ľade Medveščaku ZáhrebSlovan nezvládol kľúčový duel na ľade Medveščaku Záhreb Zdroj: hcslovan.sk

ZÁHREB - Hokejisti Slovana Bratislava nezvládli nedeľňajší duel KHL a v súboji o dôležité body podľahli domácemu Medveščaku Záhreb 2:6. Šiesty gól chorvátskeho klubu strelil slovenský obranca Milan Jurčina. "Belasí" prehrali už tretí zápas v rade a v tabuľke Západnej konferencie sú priebežne na jedenástej priečke. Na ôsmeho úradujúceho šampióna SKA Petrohrad však strácajú len dva body.

Slovan nezvládol vstup do stretnutia o dôležité body a v celej prvej tretine herne zaostával za svojím súperom. "Belasým" chýbalo nasadenie aj pohyb, no hlavne dôraz pred vlastnou bránkou. Hralo sa prakticky na jednu bránku, pričom domáci si už v úvode vytvorili pohodlný náskok. Najskôr v 5. minúte tečoval Parlettov nastrelený puk do siete Bolduc a o niekoľko okamihov na trikrát prekonal Brusta aj dorážajúci Giliati. V zostavajúcom priebehu prvého dejstva mohli "medvedi" zaklincovať súpera ďalšími gólmi, ale strelecké šťastie viackrát neprialo najmä Smoleňákovi, ktorý zahodil tri čisté príležitosti. Až v závere musel dvakrát zasiahnuť aj domáci brankár Taylor, no Kašparovi realizácia protiútoku nevyšla a Paré trafil v dobrom postavení len brániaceho hráča.

Druhé dejstvo otvorili domáci skrátenou presilovkou o dvoch hráčov. Tretí gól v nej mohol pridať Smoleňák, ale sám pred prázdnou bránkou neskóroval. Medveščak si následne nedal pozor na koniec Surového trestu, ktorého po naskočení na ľad do nájazdu vysunul Leblanc, ale center Slovana zoči-voči Taylorovi neuspel. Hostia zlepšili pohyb a v útočnej tretine si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale Šťastný a po ňom ani Skalický v ďalších dvoch prípadoch neznížili. Trest prišiel v 32. minúte po ďalšom nezvládnutom defenzívnom zákroku zo strany Slovana. Perkovich po nakorčuľovaní do pásma posunul Hedbergovi, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Brusta - 3:0. V 36. minúte zahral v prospech "belasých" odraz puku od zadného mantinelu, ale Paré v skrumáži neznížil. Gólu sa Slovan dočkal až 27 sekúnd pred druhou sirénou, Švarný od mantinelu vysunul Tičara, ktorý z pravého kruhu zavesil.

Úvod tretieho dejstva patril Slovanu. Po Parého aktivite za bránkou Nedorost na prvýkrát neskóroval, no potom našiel lepšie postaveného Kašpara a ten do odkrytej bránky znížil - 2:3. Hosťom sa však nádej na zisk bodov rozplynula už v 48. minúte, keď Genoway nabil Giliatimu, ktorý z prvej nedal Brustovi šancu. O dve minúty neskôr si brankára Slovana položil na ľad aj Mertl a bekhendom zvýšil už na 5:2. Päť minút pred koncom mohol pridať šiesty gól s chuťou hrajúci Hedberg, po prevzatí puku vyškolil dvomi kľučkami Starostu, ktorý v poslednej chvíli zatiahol ručnú brzdu. Trestné strieľanie však nariadené nebolo. Skóre stretnutia napokon stanovil tvrdou strelou od modrej Milan Jurčina.

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Góly: 5. Bolduc (Parlett, Kousa), 9. Giliati, 32. Hedberg (Perkovich), 49. Giliati (Genoway, Glumac), 50. Mertl (Smoleňák), 56. JURČINA (Bolduc, Saarinen) - 40. Tičar (Švarný, Barker), 44. Kašpar (Nedorost, Paré). Rozhodovali: Belov, Gašilov - Lazarev, Šichanov, vylúčení: 2:6 na 2 min., navyše Parlett (Medveščak) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 5390 divákov

Medveščak Záhreb: Taylor - Kinrade, Gysbers, Kousa, Parlett, Jurčina, Katic, Deutsch - Bjorkstrand, Bolduc, Saarinen - Smoleňák, Mertl, Kvapil - Perkovich, Jämtin, Hedberg - Glumac, Genoway, Giliati

Slovan Bratislava: Brust - Barker, Luža, Sersen, Valach, Švarný, Starosta, Kozák - Paré, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Leblanc – Jeglič, Tičar, Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický

Miloš Říha (tréner Slovana): "Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, domáci mali dostatok priestoru a zaslúžene strelili dva góly. V druhej časti hry sme hrali lepšie, vytvorili si šance, strelili prvý gól. Ten nás nakopol, na začiatku tretej tretiny bolo 3:2, no bohužiaľ sme nedokázali vyrovnať. Štvrtý gól prakticky rozhodol o výhre Medveščaku."

Teraz čaká zverencov Miloša Říhu reprezentačná prestávka, po ktorej sa v súťažnom stretnutí predstavia opäť 10. novembra na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Viac o téme: Medveščak Záhreb HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA