Potopí Stoke Mourinhovu loď ešte hlbšie? Mendes rozháňa pochybnosti pozitívnou reklamou

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Agent trénera anglického tímu FC Chelsea Josého Mourinha vylúčil možný odchod portugalského kormidelníka, a to napriek zlému štartu do sezóny 2015/2016. Jorge Mendes vyslovil pochybnosť o tom, že by vedenie "The Blues" dokázalo nájsť za rodáka zo Setúbalu lepšiu náhradu, ktorú by hráči podporovali do takej miery ako práve 52-ročného súčasného trénera mužstva.

Mourinhovú pozíciu na Stamford Bridge by mala ohroziť doterajšia nelichotivá bilancia: obhajca majstrovského titulu prehral až poltucet zápasov z 11 stretnutí nového ročníka najvyššej anglickej súťaže. Mendes plne dôveruje Mourinhovi a je presvedčený o tom, že dokáže momentálnu situáciu zvrátiť k spokojnosti všetkých.

"Nepotrebuje nikomu nič dokazovať. Vie, čo robí. Mnoho ľudí hovorí o jeho odchode, ale niečo také sa nestane. Všetko dokáže vyriešiť. Je najlepší," prezradil Mendes pre BBC Sport.

Tlak vyvíjaný na Mourinha sa stredajším víťazstvom 2:1 nad Dynamom Kyjev v Lige majstrov o niečo zmenšil. Chelsea má naďalej dobrú šancu dostať sa do vyraďovacej fázy LM. 
Problémom pre "Special One" by mohol byť nadchádzajúci víkendový zápas anglickej Premier League proti Stoke City, ktorý by mal napovedať viac o budúcnosti charizmatického trénera. 
Agent poukázal na fakt, že kam Mourinho prišiel, tam získaval úspechy.

"V Porte triumfoval v Pohári UEFA, v portugalskej lige i v Lige majstrov. Vyhral všetko. Potom bol fantastický aj v FC Chelsea, po päťdesiatich rokoch tam vyhral s mužstvom titul a každý s ním bol spokojný," povedal Mendes a dodal: "Hráči aj tréneri majú v kariére dobré aj zlé momenty. Je nemožné nájsť niekoho ako je on." 


Tagy: José Mourinho FC Chelsea Londýn Jorge Mendes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA