VIDEO Zaváhanie Argentíny v šlágri s Brazíliou: Tréner Martino neskrýval rozhorčenie

Smutní Argentínčania opúšťajú ihrisko po remíze 1:1Smutní Argentínčania opúšťajú ihrisko po remíze 1:1 Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny remizovali v noci na sobotu v šlágri juhoamerickej kvalifikácie MS 2018 s Brazíliou 1:1. Skóre duelu hranom na štadióne Monumental v Buenos Aires otvoril v 34. minúte útočník Paríža St. Germain Ezequiel Lavezzi, konečný výsledok stanovil v 58. minúte Lucas Lima. "Kanárici" dohrávali stretnutie s desiatimi hráčmi po tom, čo v 88. minúte videl stopér David Luiz červenú kartu po brutálnom ataku na Lucasa Bigliu.

"Albicelestes" tak stále čakajú na prvé víťazstvo v kvalifikácii, po úvodných troch kolách im patrí v tabuľke s dvoma bodmi až predposledné 9. miesto. Brazílčania sú so štyrmi bodmi na štvrtej priečke. Ťahák sa mal odohrať už o deň skôr, v Buenos Aires však zaúradoval hustý lejak, pre ktorý sa rozhodcovia spoločne s vedeniami oboch reprezentačných výberov dohodli na odložení stretnutia.

Argentínčania nastúpili bez tria zranených opôr Lionela Messiho, Sergia Agüera a Carlosa Teveza. Ich absencie bolo na ihrisku cítiť, domáci síce na trávniku dominovali, no z hernej prevahy vyťažili iba jeden gól. "Z herného hľadiska som spokojný, no pozitíva tým končia. Opäť sme nebodovali naplno. Súper bol efektívny, kým my nie. Teraz musíme vyhrať v Kolumbii," vyslovil sa tréner argentínskej reprezentácie Gerardo Martino, ktorý po nevydarenom úvode kvalifikácie začína čeliť tlaku zo strany médií. "Neradi sa na niečo vyhovárame. Odohrali sme solídny zápas, nanešťastie hostia vyrovnali z ojedinelej akcie," citovala agentúra Reuters slová domáceho kapitána Javiera Mascherana.

Brazílsky kormidelník Dunga vyzdvihol prínos striedajúceho Douglasa Costu, ktorý zdynamizoval hru hostí, no mrzelo ho, že jeho tím nevyťažil viac z ponurej atmosféry na štadióne River Plate. "Nevyzeralo to ako štadión v Argentíne. Fanúšikovia boli napätí, na štadióne bolo ticho, škoda, že v prvom polčase sme neboli schopní vyťažiť z toho nejakú výhodu. V druhom polčase sme technicky nevynikali, no boli sme bojovnejším a zanietenejším tímom," povedal Dunga. Po odpykaní si štvorzápasového trestu sa do zostavy "kanárikov" vrátil ofenzívny ťahúň Neymar. "Hral pre mužstvo. Nepredvádzal však svoje typické akcie, na ktoré sme u neho zvyknutí z dresu Barcelony, keďže sa ho súperovi obrancovia držali ako kliešť. Nemal možnosť s nami veľa trénovať, no som si istý, že jeho výkony v národnom tíme sa budú zlepšovať," dodal Dunga na adresu Neymara.

V druhom zápase si domáce Peru poradilo s Paraguajom 1:0 a slávilo tak prvú výhru v prebiehajúcej kvalifikácii. Jediný gól strelil v 19. minúte Jefferson Farfan. Bol to vôbec prvý gól, ktorý Paraguajčania inkasovali v tejto kvalifikácii. "Páčil sa mi prístup hráčov, proti veľmi silnému súperovi hrali vo veľkom nasadení. Takto sa má bojovať za národné mužstvo," pochvaľoval si domáci kouč Ricardo Gareca, ktorý vyšiel víťazne zo súboja dvoch argentínskych trénerov. "Nepáčil sa mi náš výkon. Musíme sa zlepšiť," vyhlásil tréner Paraguaja Ramon Diaz.

Argentína - Brazília 1:1 (1:0)
Góly: 34. Lavezzi - 58. Lucas Lima, ČK: 88. David Luiz (Brazília)

Peru - Paraguaj 1:0 (1:0)
Gól: 19. Farfán