VIDEO Hokejový Slovan opäť bližšie k play off: Na ľade Čerepovca predĺžil víťaznú šnúru

Slovan zvíťazil aj na ľade ČerepovcaSlovan zvíťazil aj na ľade Čerepovca Zdroj: hcslovan.sk

ČEREPOVEC - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili krátky trip v KHL víťazne, keď si poradili so Severstaľom Čerepovec na jeho ľade 2:1. Zaznamenali už štvrtý triumf v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí priebežná deviata priečka. Z náročného dvojzápasu na klziskách súperov si priniesli domov plný počet bodov, keďže vo štvrtok vyhrali aj na ľade topfavorita CSKA Moskva 2:0.

Slovan odštartoval druhý duel na krátkom tripe aktívne a už v 4. minúte sa ujal vedenia. Kombinačne si v útočnej tretine porozumeli Miklík s Viedenským, no keďže druhý menovaný nedokázal zakončiť, puk si opäť prebral Miklík a strelou zľava rovzlnil sieť. Domácim prvá tretina herne nevyšla, trápili sa v prechode do útočnej tretiny aj kombinácii, čoho výsledkom bolo len šesť streleckých pokusov na Garnetta. Jediný náznak väčšej šance zo strany Severstaľu prišiel v 18. minúte, keď sa rútil na bránku zľava Kargarlickij, no po sekere od Starostu akciu nedokončil. Hostia hrali s oveľa väčšou ľahkosťou. Najviac sa snažil presadiť Viedenského útok, no poisťujúci gól nepridal.

V druhej tretine sa výrazne zvýšil počet vylúčení a v presilovkách tak mali oba tímy viac priestoru na zakončenie. Domáci pritvrdili a pred Garnettom boli nebezpečnejší, hoci obrana "belasých" stála naďalej na pevných nohách. V 24. minúte prišla v prečíslení strela Monachova zľava, no brankár Slovana bol na mieste. Ďalší nátlak prišiel po polovici stretnutia a v oboch šanciach mal prsty Bučnevič. V prvej príležitosti mieril do odkrytej časti bránky, no Garnetta zastúpil pri žŕdke Viedenský a s druhou koncovkou si už brankár Slovana poradil. To, čo sa domácim nepodarilo, vyšlo dokonale hosťom v 35. minúte počas presilovky. Nagy našiel prihrávkou cez celé pásmo Starosta, ktorého zakončenia skončilo v sieti - 0:2.

Do tretej tretiny nastúpili domáci s cieľom streliť kontaktný gól a rýchlo dostali Slovan pod tlak. Výsledkom toho bol presný zásah Šefera, ktorého našiel presnou prihrávkou spoza bránky Bučarev. Severstaľ mal následne viaceré šance vyrovnať, ale Slovan v tých momentoch podržal Garnett. Po oddychovom čase Čerepovca 122 sekúnd pred koncom tretej tretiny nechal tréneri na striedačke brankára Magarilova. Napriek dlhej power play sa už skóre nemenilo, Slovan si najtesnejší náskok udržal a po záverečnom hvizde mohol oslavovať štvrtý triumf v rade.

Severstaľ Čerepovec - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 53. Šefer (Vicharev, Gimatov) - 4. Miklík (Viedenský), 35. Starosta (Barker, Nagy). Rozhodovali: Odinš, Ščeňov - Kučaca, Novikov, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4463 divákov

Severstaľ Čerepovec: Magarilov – Němec, Blaťák, Karlsson, Chochlov, Kudako, Šefer, Stasenko, Dorofejev – Kagarlickij, Trubačov, Bučnevič – Nikoncev, Berdnikov, Truňov – Monachov, Vicharev, Skorochodov – Gimatov, Mojsejev, Kazakovcev

Slovan Bratislava: Garnett – Starosta, Švarný, Barker, Sersen, Mihalik, Valach, Kozák – Jeglič, Skokan, Nagy – Miklík, Viedenský, Kašpar – Bartovič, Surový, Paré – Skalický, Lušňák, Petráš

Miloš Říha, tréner Slovana: "Druhý ťažký zápas vonku, druhý zápas zahraný výborne takticky a veľmi disciplinovane. Celý tím pracoval na víťazstvo, až na niekoľko momentov sme súpera k ničomu nepustili. Musím za tento výjazd pochválť celé mužstvo."

Najbližšie sa zverenci trénera Miloša Říha predstavia pred vlastnými fanúšikmi, v utorok 24. novembra o 19.00 h privítajú Dinamo Minsk.

Viac o téme: Severstaľ Čerepovec HC Slovan Bratislava