Veľká smola pre Košičanky: V súboji s Lille tŕpka porážka až v predĺžení

Laetitia Kamba z Francúzska a Shenise Johnson z Košíc Laetitia Kamba z Francúzska a Shenise Johnson z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom šiestom zápase v euroligovej A-skupine s francúzskym tímom ESBVA Lille Métropole 55:60 po predĺžení. Košičanky sa v Eurolige najbližšie predstavia v stredu 9. decembra na palubovke maďarského tímu Uniqa Šopron.

Lepšie začali domáce hráčky, ktoré na radosť zaplnenej Angels arény viedli v 3. minúte 7:2. Hostky však v ďalších minútach zlepšili pohyb a v útoku boli efektívnejšie. Po deväťbodovej šnúre zakončenej trojkou Sackovej viedol francúzsky tím v 5. minúte 11:7. Košičanky v ďalších minútach vyrovnali skóre, no prvú štvrtinu vyhrali predsa len hostky, keď na 14:15 upravila Mahoneyová.

Košičanky predviedli v druhej štvrtine koncentrovaný výkon, vďaka ktorému si udržiavali tesný náskok. To sa im darilo do 19. minúty, v ktorej Gomis-Halilovičová trojkou vrátila hostkám náskok 24:22. Good Angels napokon vyhrali prvý polčas najtesnejším rozdielom 27:26.

Hneď v úvode druhého polčasu si domáce hráčky vypracovali sedembodový náskok (33:26), no po chybách na oboch stranách palubovky oň prišli. V 28. minúte už bolo vyrovnané - 37:37. Aj po tretej štvrtine napokon viedli domáce hráčky o jeden bod (40:39).

Bojovný basketbal s dôraznou defenzívou na oboch stranách pokračoval aj v záverečnej časti. Hostky sa viackrát dostali do vedenia a v 35. minúte bola strata domáceho tímu trojbodová - 47:50. V dramatickom závere Johnsonová znížila na 49:50. Domáce basketbalistky sa v posledných sekundách snažili o zvrat v skóre. Langehornová 17 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny premenila iba jeden z dvoch trestných hodov a tak za stavu 50:50 nasledovalo predĺženie. Hosťky doň vstúpili ideálne a rýchlo sa dostali do šesťbodového náskoku (50:56), ktorý už rúk nepustili.

Good Angels Košice - ESBVA Lille Métropole 55:60 pp (27:26, 50:50)
Zostava a body Good Angels: Langhorneová 20, Oblaková 11, Jurčenková 6, Žirková 4, Kiššová 0 (Johnsonová 14, Stehlíková, Bálintová, Hruščáková), najviac bodov Lille: Mahoneyová 16, Sacková 15, Gomis-Halilovičová 12. Rozhodovali: Kralj (Bos.), Peerandi (Est.), Šarapa (Biel.), TH: 14/9 - 9/8, trojky: 4:2, os. chyby: 16:22.

Viac o téme: Good Angels Košice