Košičanky v Kursku utržili prehru: Proti favoritkám sa nepodaril druhý polčas

Druhý zápas play off Euroligy basketbalu žien medzi Good Angeles Košice a Tango GourgesDruhý zápas play off Euroligy basketbalu žien medzi Good Angeles Košice a Tango Gourges Zdroj: SITA

KURSK - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom štvrtom vystúpení v Eurolige na palubovke Dinama Kursk 49:79. V prvom polčase ešte zverenky Maroša Kováčika držali krok s favorizovanými súperkami, no tie následne o svojom presvedčivom víťazstve rozhodli v tretej a štvrtej štvrtine. Basketbalistky slovenského majstra sa v Eurolige najbližšie predstavia v stredu 11. novembra, keď ich súperkami v košickej Angels aréne budú hráčky talianskeho klubu Famila Schio.

Košičanky začali zápas pozornou obranou a vďaka presným pokusom Oblakovej a Jurčenkovej bol v 3. minúte stav 0:4. Hráčky ruského celku v nasledujúcich minútach zlepšili streľbu a výsledkom bol stav 9:4 v 6. minúte. Podobne úspešnou šnúrou odpovedali aj Good Angels a v 8. minúte dostala Jurčenková svoje družstvo opäť do vedenia - 9:11. Domáce hráčky získali náskok späť po oddychovom čase a Miyemová zblízka upravila na 17:11.

Zverenky Maroša Kováčika dokázali aj tento stav zvrátiť a po presnom pokuse Stehlíkovej bolo v 14. minúte 19:20. Potom však opäť prevzali iniciatívu hráčky ruského družstva a po trestnom hode Vidmerovej bolo 24:20. Košičanky sa snažili o dôslednú defenzívu, no nevyhli sa viacerým chybám a v závere prvého polčasu sa im strelecky nedarilo. Po zásahu Miyemovej v 18. minúte prehrával slovenský majster už o sedem bodov (29:22) a s rovnakou stratou vstúpil aj do druhého polčasu - 31:24.

Favorizované domáce hráčky ho začali ideálne, keď po trojke Ogwumikeovej a ďalších dvoch bodoch Augustusovej viedli už o dvanásť - 36:24. Hráčkam Good Angels sa nedarilo v ofenzíve, za čo ich súperky trestali mnohými presnými akciami. V 25. minúte strácali hostky už 16 bodov (44:28) a hoci túto stratu dokázali v ďalších minútach znížiť, Kursk si pohodlný náskok ustrážil. Domáce prekročili 50-bodovú hranicu v 29. minúte, keď po zakončení Jekabsonovej-Zogotovej viedli 51:34. Košičanky sa snažili ešte zápas zdramatizovať, no domáce Dinamo im nedovolilo zdramatizovať zápas. Bez väčších problémov odolalo ofenzívnym snahám Košičaniek a po zásahu Sapovovej v 35. minúte bol náskok Kursku už 22-bodový. Rozbehnutý domáci tím si napokon presvedičvé víťazstvo postrážil a Košičanky zdolal rozdielom 21 bodov.

Dinamo Kursk - Good Angels Košice 70:49 (31:24)
Najviac bodov Kursku: Vidmerová 15, Ogwumikeová 15, Jekabsoneová-Zogotová 15. Zostava a body Good Angels: Langhorneová 11, Oblaková 10, Jurčenková 10, Bálintová 2, Kiššová 0 (Hruščáková 6, Johnsonová 4, Žirková 4, Stehlíková 2). Rozhodovali: Maliszewski (Poľ.), Mitrovski (Mac.), Kučerová (ČR), TH: 11/10 - 6/1 trojky: 6:2, os. chyby: 13:13, 2000 divákov.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels: "Po prvom polčase ešte bola istá spokojnosť. Až na dva dvojminútové výpadky sme hrali to, čo sme chceli, v útoku aj v obrane. Horšie to bolo v druhom polčase. Do neho sme akoby zabudli prísť zo šatne. Chytili sa najlepšie strelkyne domáceho družstva, a tým pádom bolo po zápase. My sme sklopili hlavy a dohrali zápas bez akéhokoľvek odporu. Domáce už hrali výborne a do ničoho nás nepustili. V porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi odohrali ich najlepšie hráčky výrazne lepší duel. Pod košom sme hru dokázali vyrovnať, no zlyhávali sme na obvode. Iba Crystal Langehornová a Anka Jurčenková odohrali to, čo od nich očakávame. Trápia sa Barbota Bálintová, Martina Kiššová a Žofii Hruščákovej to napriek šiestim bodom nešlo v obrane. Bolo vidieť, že Shenise Johnsonová ešte nie je stotožnená s našim systémom, pretože tiež podala slabý výkon. Pre nás to však až taký dôležitý zápas nebol. Sústrediť sa musíme na ten domáci so Schiom."

Viac o téme: Good Angels Košice Dinamo Kursk