VIDEO Inter sa vrátil pred Neapol s Hamšíkom: AS bez Gyömbéra v dráme prišlo o víťazstvo

Adem Ljajič a jeho gólové oslavyAdem Ljajič a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Interu Miláno sa minimálne do nedele vrátili na čelo najvyššej talianskej súťaže, keď zvíťazili v sobotu v rámci 15. kola doma nad FC Janov tesne 1:0. O jediný presný zásah "nerazzurri" sa postaral po hodine hry Adem Ljajič. Domáci neprišli o tri body ani po vylúčení Danila D'Ambrosia tri minúty pred koncom. Inter má na prvom mieste dvojbodový náskok pred Neapolom, ktorý sa v nedeľu predstaví na pôde Bologne.

Futbalisti AS Rím nevyužili možnosť prebojovať sa na čelo tabuľky talianskej Serie A. V sobotňajšom dueli 15. kola na pôde FC Turín síce viedli od 83. minúty gólom Miralema Pjaniča 1:0, no tesný náskok neudržali a vo štvrtej minúte nadstavenia premenil penaltu domáci Maxi López. Slovenský reprezentant Norbert Gyömbér v drese AS do hry nezasiahol.

FC Turín - AS Rím 1:1 (0:0)
Góly: 90.+ Maxi López (z pok. kopu) - 83. M. Pjanič
Norbert Gyömbér (AS Rím) sedel na lavičke náhradníkov.

Inter Miláno - FC Janov 1:0 (0:0)
Gól: 60. Ljajič, ČK: 87. D'Ambrosio (Inter) po druhej ŽK

Viac o téme: Inter Miláno AS Rím Adem Ljajič FC Janov