Šnúru Neapolu bez prehry prestrihla Bologna, Hamšík: Škoda, ale muselo to prísť

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

NEAPOL - Famózna séria futbalistov SSC Neapol bez prehry sa skončila na čísle osemnásť. Taliansky klub s Marekom Hamšíkom podľahol v 15. kole Serie A domácej Bologni 2:3 a po viac ako troch mesiacoch opäť pocítil trpkosť prehry. Slovenského reprezentanta krutý výsledok mrzel, napriek tomu našiel na ňom minimálne jedno pozitívum.

Bologna čelila v nedeľu vtedajšiemu lídrovi najvyššej talianskej súťaže, no vôbec sa ho nezľakla. Po dvoch góloch v prvom polčase pridala následne po hodine hry aj tretí, no hroziaci debakel sa napokon nekonal. Hostia v závere prepli na vyššie obrátky, pričom výbornú streleckú fazónu potvrdil Gonzalo Higuain. Jeho presné zásahy z 87. a 90. minúty už boli len korekciou skóre. "Mrzí nás, že sme neuspeli v Bologni. Vieme, že raz to muselo prísť. Nič už s tým teraz neurobíme," smutne konštatoval Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Slovenský reprezentant odohral tentoraz celý zápas a v 90. minúte asistoval argentínskemu kanonierovi na druhý gól. Hoci bolo na zvrat neskoro, prebudenie SSC v závere pramenilo podľa Hamšíka z obrovskej sily kolektívu. "Teraz bude najdôležitejšie, aby sme si poriadne zanalyzovali duel, aby sme sa poučili z nevydareného zápasu. Sme silný tím, verím že to dokážeme. Dôkazom toho môžu byť aj posledné minúty tohto duelu, keď sme v závere dali dva góly. Škoda, že už nebol čas na ďalšiu trefu," dodal.

Neapolčania si môžu udobriť fanúšikov a napraviť reputáciu už v najbližších dňoch. Vo štvrtok uzavrú svoje účinkovanie v hlavnej fáze tohtosezónnej edície Európskej ligy doma proti Legii Varšava a ak vyhrajú, stanú sa suverénnym víťazom D-skupiny bez straty bodu, navyše s impozantným skóre. Následne v nedeľu nastúpia v šlágri 16. kola Serie A opäť doma proti AS Rím. "Teraz máme dva domáce zápasy. Chceme v nich uspieť, chceme opäť potešiť našich priaznivcov," dodal Hamšík.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol