VIDEO Nevydarená noc v NHL: Hossov návrat bez bodu, obor Chára nezabránil prehre

Kyle Turris a Zdeno CháraKyle Turris a Zdeno Chára

CHICAGO - Hokejisti Chicaga prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok doma s Carolinou 1:2. Do zostavy "čiernych jastrabov" sa po krátke pauze vrátil slovenský útočník Marián Hossa, ktorý odohral vyše 17 minút, ale nebodoval a do štatistík si zapísal dve strely.

Hossa naposledy nastúpil pred Vianocami na duel proti Buffalu, v ktorom obhajca Stanleyho pohára triumfoval 3:2 po nájazdoch. Privodil si v ňom zranenie v hornej časti tela a dva zápasy vynechal.

Nedarilo sa ani Bostonu, ktorý prehral v Ottawe 1:3 a ešte stratil zraneného centra Davida Krejčího. Kapitán "medveďov Zdeno Chára odohral vyše 25 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Toronto uspelo na ľade New York Islanders 3:1, v drese víťazov odohral slovenský obranca Martin Marinčin vyše 12 minút. Do bránky Islanders sa nepostavil slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý má bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela.

Calgary zdolalo na domácom ľade v kanadskom derby Edmonton 5:3, obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 21 minút a zaknihoval jednu mínusku.

Calgary - Edmonton 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Góly: 24. Gaudreau (Brodie, Colborne), 33. Stajan (Markus Granlund, Brodie), 37. Giordano (Wideman, Hudler), 40. Gaudreau, 58. Giordano (Hamilton, Backlund) - 17. Pouliot (Eberle, Nugent-Hopkins), 19. Pouliot (Nugent-Hopkins, Eberle), 31. Purcell (Hall, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:44 min, 1 strela, 2 zblokované strely, 1 mínusový bod

Ottawa - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Mark Stone (Turris, E. Karlsson), 39. Zibanejad (Ryan, Hoffman), 60. Mark Stone (Turris, Karlsson) - 28. Krejčí (Beleskey, Eriksson)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:16 min, 4 strely, 1 zblokovaná strela, 1 mínusový bod

New York Islanders - Toronto 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 53. Kuľomin (Leddy, R. Strome) - 22. Bozak (Polák, Parenteau), 24. Grabner (Kadri, Rielly), 60. J. van Riemsdyk (Kadri)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 12:26 min, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela

Dallas - St. Louis 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 19. Sharp (Goligoski, Jamie Benn), 41. Jamie Benn (Sharp), 59. Eakin

Chicago - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Seabrook (Shaw, Toews) - 40. Faulk (Skinner, Di Giuseppe), 45. V. Rask (Skinner, Pesce)
Marián Hossa (Chicago) odohral 17:21 min, 2 strela, 1 zblokovaná strela

Winnipeg - Pittsburgh 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 15. Little

Colorado - Arizona 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 18. Iginla (MacKinnon, J. Michell) - 43. Michael Stone (Bödker, Vermette), 65. Bödker (Richardsson, Lindbäck)

Anaheim - Philadelphia 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 7. Getzlaf (Vatanen, Fowler), 25. Perry (Getzlaf, Maroon), 41. Perry (Vatanen), 48. Horcoff (Cogliano, Stoner) - 13. Voráček (Schultz, Couturier), 23. Raffl (Read, Couturier)

Florida - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 5. Ekblad (R. Smith, Trocheck), 20. Barkov (Huberdeau), 48. Barkov (Huberdeau) - 28. Saad (Falk, Connauton), 52. Atkinson (Saad, Wennberg)

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Zdroj: TASR, SITA