VIDEO Tých najbrutálnejších bitiek z NHL: V roku 2015 padali tvrdé údery a tiekla krv

Nicolas Deslauriers sa bije s Jamiem OleksiakomNicolas Deslauriers sa bije s Jamiem Oleksiakom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Pästné súboje tvoria neodmysliteľnú súčasť zámorského hokeja. Aj v dnešnej dobe moderného hokeja sa stále majú diváci na čo pozerať. Hráči si neraz vzájomné problémy vyriešia ručne-stručne, bez zbytočných rečí. Vychutnajte si tie najlepšie bitky aktuálneho ročníka a bonusovú ukážku, ako sa zhadzovali rukavice v minulosti.

Oleksiak znovu ukázal, že sa pobiť vie. Súpera zasypal kvantom rán a v bitke mu nedal žiadnu šancu. Kanonádu úderov museli zastaviť až rozhodcovia, ktorí oslobodili dokrvaveného Deslauriersa.

Carolina bojovala o cenné body na domácom ľade. Zápas sa pre ňu ale nevyvíjal najlepšie. Brad Malone znižoval v druhej tretine na 1:3 a svoj tím sa snažil hnať za otočkou aj tým, že sa nezľakol známeho provokatéra Tootooa. Tesne pred koncom druhej tretiny obaja neváhali zhodiť rukavice a vyriešiť svoj spor pár údermi.

Po krátkych úvodných sácaniach išlo do tuhého. Obaja si začali budovať dobrú pozíciu na zasadenie úderov, keď tu zrazu Tootoo prišiel s nečakanou fintou. Súpera zaskočil ranou druhou rukou, ktorou ho najskôr držal za dres. Niečo podobné nie je zvyčajné, a tak sa niet čomu diviť, že to Malona doslova položilo. Po pár sekundách už aj bolo po bitke a Malone bol určite rád, že sa mu podarilo dostať do kabíny po vlastných.

Na nervy si nenechá brnkať ani Slovák Tomáš Tatar. Všetko sa udialo na začiatku prvej tretiny. V 4. minúte sa Tatar pretláčal do útočného pásma, kde ho nepríjemne atakoval útočník Caroliny Nathan Gerbe. Po odpískaní sa obaja hokejisti malého vzrastu pustili do seba. Bitka však trvala iba niekoľko sekúnd kým ich neoddelili rozhodcovia. Medzitým si stihli rozdať pár rán a Tatar spolu s Gerbem skončili na zemi. Dá sa povedať, že bitka nemala víťaza.

Udialo sa to v zápase, kedy si jeho kolega Tomáš Jurčo pripísal prvý kanadský bod v tomto ročníku. Jeho asistencia na vyrovnávajúci gól Jakuba Kindla však iba zmiernila domácu prehru Red Wings s Carolinou Hurricanes 1:3.

Ešte v sezóne 2012-13 boli Steve Downie a Luke Schenn spoluhráčmi, no v aktuálnom ročníku si išli po krku. Downie sa snažil predrať s pukom do útočného pásma Penguins, lenže narazil na tvrdú stenu v podobe Schenna, ktorý ho poslal k ľadu. To sa známemu provokatérovi vôbec nepáčilo a už bol oheň na streche.

Začiatok pästnej výmeny dozaista patril robustnému obrancovi Flyers, no v závere sa ušlo pár rán aj jemu, a tak skončil so zakrvaveným nosom.

Hneď v prvom videu dostal Deslauriers poriadnu nakladačku. Od totálneho výprasku ho museli zachraňovať rozhodcovia, no nasledujúci súboj mal presne opačný priebeh. Robustnejší útočník Buffala Sabres svojho súpera zaskočil hneď z kraja bitky. Už po prvých troch ranách bolo jasné, kto skončí ako víťaz. Hneď tá druhá zhodila Dumbovi prilbu. Jednostrannú bitku museli napokon zastaviť rozhodcovia.

Hovorí sa, že kedysi mali bitky v NHL podstatne viac priestoru. Je pravda, že bitkárov v lige ubudlo, no v každom tíme sa nájde aspoň jeden tvrdý chlapík. V modernom hokeji už nestačí iba rozdávať rany, treba vedieť pracovať s pukom a byť platným hráčom. Ak vás predsa len zaujíma, aký spád mali pästné výmeny v minulosti, určite si pozrite nasledujúce video.

Viac o téme: Tomáš Tatar Luke Schenn Jordin Tootoo Steve Downie Nicolas Deslauriers Jamie Oleksiak Brad Malone Matt Dumba
  • Zdroj: sportky.sk