Cibulková smeruje na Australian Open: V semifinále turnaja v Hobarte stop s Bouchardovou

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

HOBART - Slovenská tenistka Dominika Cibulková ńeuspsla v semifinále dvojhry na turnaji WTA v tasmánskom Hobarte. Ako nasadená trojka prehrala s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou po trojsetovej bitke 1:6, 6:4, 4:6. Wimbledonská finalistka z roku 2014 nadviazala na triumf nad Cibulkovou z vlaňajšieho US Open.

Po zápase v New Yorku sa Bouchardová v šatni pošmykla, pri páde utrpela otras mozgu a sezóna sa pre ňu predčasne skončila. V sobotňajšom finále ju čaká víťazka duelu medi druhou nasadenou Francúzkou Alize Cornetovou a Švédkou Johannou Larssonovou.

Bouchardová mala proti Cibulkovej raketový nástup, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 5:0. Slovenka si následne zavolala svojho trénera Mateja Liptáka a odvrátila hrozbu "kanára", no Kanaďanka pri vlastnom servise dotiahla prvý set do úspešného konca.

Bouchardová hrala rýchlo a agresívne, tlačila Cibulkovú do defenzívy. V druhom dejstve mala štyrikrát brejk k dobru, no Cibulková vďaka kvalitným returnom vždy dokázala kontrovať a v koncovke slávila úspech. O osude rozhodujúceho dejstva rozhodol Bouchardovej brejk v Tildenovom geme. Za stavu 5:4 premenila Kanaďanka po víťaznom forhende v poradí druhý mečbal.

"Dnes bola kvalita tenisu veľmi vysoká. Zápas sa lámal doslova na niekoľkých fiftínoch. Musím zostať pozitívna. Ak si budem počínať podobným spôsobom, môžem zdolávať dobré hráčky," povedala Cibulková podľa internetovej stránky turnaja.

Bouchardová mala z postupu do finále radosť. "Som šťastná, že som to v koncovke zvládla. V prvom sete to bol z mojej strany naozaj vysoký level. Nespomínam si, kedy som naposledy hrala takto dobre. Bolo ťažké v tom vydržať počas celého zápasu. Z druhého setu, ktorý som prehrala, si musím zobrať ponaučenie a snažiť sa trochu lepšie kontrolovať svoje emócie. V tejto fáze zápasu som si ani raz nedokázala podržať vlastný servis, čo ma sklamalo. Dominika ma však svojimi returnami dostávala pod tlak. Som rada, že po nevydarenom vlaňajšku poznačenom zraneniami sa opäť cítim dobre. Pred sezónou som na sebe tvrdo pracovala. Je skvelé byť opäť v turnajovom kolotoči," povedala Kanaďanka pre oficiálnu stránku WTA.