VIDEO Messi hrdinom Barcelony: Najlepší hráč sveta rozhodol o triumfe obhajcu titulu

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

MADRID - V sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže triumfoval katalánsky veľkoklub FC Barcelona na pôde Málagy 2:1. O úvodný gól hostí sa postaral už v druhej minúte El Haddadi, Málaga vyrovnala zásluhou Juanpiho v 32. minúte.

O troch bodoch pre hostí rozhodol v 51. minúte akrobatickým spôsobom navrátilec do zostavy Lionel Messi. Barcelona sa dostala do čela priebežnej tabuľky a vedie o bod pred druhým Atléticom Madrid.

Druhý klub z metropoly Katalánska, Espanyol, prišiel o víťazstvo v zápase s Villarrealom až v 89. minúte, keď sa presadil Musacchio a uzatvoril skóre stretnutia na 2:2. Za Villarreal skóroval aj Trigueros. Góly domácich strelili Caicedo a Moreno.

FC Málaga - FC Barcelona 1:2 (1:1)
Góly: 32. Juanpi - 2. El Haddadi, 51. Messi, 27.599 divákov.

Espanyol Barcelona - FC Villarreal 2:2 (2:1)
Góly: 4. Caicedo, 40. Moreno - 24. Trigueros, 89. Musacchio, ČK: 90. Moreno (Espanyol), 16.251 divákov.

Granada - Getafe 3:2 (2:0)
Góly: 27. Rico, 36. El Arabi, 77. Rochina - 71. Scepovič, 74. Moi Gómez

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona CF Málaga Munir el Haddadi
  • Zdroj: TASR, SITA