VIDEO Zápasy v Žiline a Bratislave odložené, Moravce remizovali so Senicou

Tréner AS Trenčín Martin Ševela (vľavo) a tréner MŠK Žilina Adrián Guľa (vpravo) na brífingu k zrušenému zápasu Tréner AS Trenčín Martin Ševela (vľavo) a tréner MŠK Žilina Adrián Guľa (vpravo) na brífingu k zrušenému zápasu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Sretnutie ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce v rámci 21. kola futbalovej Fortuna ligy sa v utorok neuskutočnilo. Dôvodom je nespôsobilý vodou podmočený trávnik na Pasienkoch po intenzívnom daždi v Bratislave. Malo sa hrať od 19.00 h. Náhradný termín určili na stredu 9. marca so zatiaľ neznámym časom výkopu.

"V úradnom hracom čase som skontroloval stav hracej plochy, ktorá je podmočená a tým pádom nespôsobilá pre odohratie ligového stretnutia. Zohľadnil som aj to, aby bolo ochránené zdravie a bezpečnosť hráčov,“ zdôvodnil rozhodnutie hlavný rozhodca zápasu Peter Kráľovič, priniesla ho facebooková prezentácia Slovana Bratislava.
 
Je to už druhý odložený zápas utorkového programu Fortuna ligy. Tým prvým bolo stretnutie MŠK Žilina - AS Trenčín s pôvodným termínom výkopu o 16.55 h.
 
"Boli sme dvakrát na kontrole ihriska pred samotným zápasom. Prvá z nich sa uskutočnila o 15.15 h. Bola tam súvislá vrstva snehu, ktorý síce domáci organizátori odpratali, ale pri druhej kontrole sme zistili, že trávnik je podmočený. Našli sme miesta, kde sa lopta nekotúľala. Kapitánov oboch tímov sme mali na porade a povedali sme im, že na tomto teréne by hrať futbal nemalo význam," uviedol pre RTVS nominovaný hlavný rozhodca na spomenutý zápas v Žiline Ivan Kružliak.
 
Tréneri oboch špičkových slovenských klubov súhlasili s konečným verdiktom neodohrať zápas. "Je to správne rozhodnutie, ide o zdravie hráčov. Na niektorých miestach stojí voda aj po odprataní snehu. Mala to byť oslava futbalu, ale futbal by šiel v týchto podmienkach určite stranou. Verím, že počasie sa umúdri a o týždeň sa bude môcť hrať," povedal do mikrofónu RTVS kormidelník AS Trenčín Martin Ševela. K jeho slovám sa pridal aj kouč MŠK Žilina Adrián Guľa: "Mali sa stretnúť mužstvá, ktoré chceli hrať ofenzívne a kombinačne. Príroda bola proti, takže z môjho pohľadu je to správne rozhodnutie. Je dobré, že si doma nezničíme trávnik hneď v prvom jarnom kole. Verím, že o týždeň sa hrať bude."
 

Senica remizovala so Zlatými Moravcami

Stretnutie 21. kola futbalovej Fortuna ligy medzi Senicou a Zlatými Moravcami sa skončilo zmierlivo 1:1. Domáci viedli od 20. min gólom kapitána Petra Pavlíka, za hostí vyrovnal v 53. min rovnako obranca, Bosniak Danijel Majkič. V súboji dvoch tabuľkových susedov, ktorí vo svojich úvodných jarných vystúpeniach v sobotu prehrali, si ani jeden nepolepšil. Seničania zostali na ôsmom a Zlatomoravčania na deviatom mieste.
 
Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 21. kolo - utorok:
 
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 20. P. Pavlík - 53. Majkič, ŽK: 33. P. Pavlík, 59. Morong - 72. Tawamba, rozhodovali: Ježík - Tomčík, Súkeníková
 
Zostavy:
Senica: Šulla - Hladík, P. Pavlík, Mehremič - Hušek (78. Krč) - Šmehyl, Hromada, Kontár, Čunta - Morong, D. Leško (70. Almási)
Zlaté Moravce: P. Kováč - Majkič, Jhonnes Marques de Souza, Pintér, Kupec - Bariš - Orávik (90.+ M. Kuzma), Školnik (70. Krznarič), M. Perišič, Mouroukou Farras Bamba - Tawamba
 
Viac o téme: FK Senica AS Trenčín MŠK Žilina FC ViOn Zlaté Moravce
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA, VIDEO: Huste
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy