VIDEO Real sa vytrápil na Kanárskych ostrovoch, Sevilla zdramatizovala boj o štvrté miesto

Cristiano Ronaldo a Javi Garrido v súboji o loptuCristiano Ronaldo a Javi Garrido v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Real Madrid vo večernom súboji vydrel tri body na pôde Las Palmas. "Biely balet" viedol od 24. min gólom Sergia Ramosa, no v 87. min vyrovnal William José. Rozhodnutie priniesol o dve minúty neskôr presný zásah brazílskeho stredopoliara Casemira. V nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu Sergio Ramos a putoval predčasne pod sprchy.

Futbalisti FC Sevilla triumfovali na vlastnom ihrisku nad Villarrealom 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 29. kola najvyššej španielskej súťaže Primera Divisón. Andalúzania sa ujali v 23. min presným zásahom Vicenteho Iborru. Hosťom sa síce podarilo otočiť skóre dvoma gólmi Cédrica Bakambu z 29. a 37. min, ale už po šiestich minútach druhého dejstva nasmeroval loptu za chrbát svojho brankára Victor Ruíz. V 65. min poslal ukrajinský reprezentant Jevhen Konopľanka opäť do vedenia Sevillu. V závere stretnutia skomplikoval domácim situáciu Éver Banega, ktorý po druhej žltej a následne červenej karte musel predčasne opustiť trávnik. "Žltá ponorka" však početnú výhodu nezužitkovala - naopak v prvej minúte nadstaveného času inkasovala z kopačky Josého Antonia Reyesa aj štvrtýkrát.

Levante zvíťazilo nad FC Valencia tesne 1:0. Jediný gól duelu strelil v 65. min Giuseppe Rossi. Levante zostalo na poslednom 20. mieste v Primera División, ale už iba horším skóre za Sportingom Gijón.

Levante - FC Valencia 1:0 (0:0)
Gól: 65. G. Rossi

FC Sevilla - FC Villarreal 4:2 (1:2)
Góly: 23. Iborra, 51. Ruíz (vlastný), 65. Konopľanka, 90.+ Reyes - 29. a 37. Bakambu, ČK: 79. Banega (Sevilla) po druhej ŽK

Athletic Bilbao - Betis Sevilla 3:1 (2:0)
Góly: 34. a 50. Sabin, 44. Rico - 85. Rubén Castro

Las Palmas - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 87. William José - 24. Sergio Ramos, 89. Casemiro, ČK: 90.+ Sergio Ramos (Real) po druhej ŽK

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Sergio Ramos Real Madrid CF Las Palmas