Piešťany sa dostali z dna až na vrchol: V play-out ovládli tretí duel v rade

ŠHK 37 PiešťanyŠHK 37 Piešťany Zdroj: shk37piestany.sk/Laco Ďuračka

PIEŠŤANY - Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 7. kola play-out Tipsport ligy na domácom ľade nad HC 46 Bemaco Bardejov 3:1. Úvodný gól domácich zariadil v 15. min Ján Pardavý mladší.

Do dvojgólového vedenia sa Piešťany dostali presným zásahom Jakuba Ručkaya zo začiatku poslednej časti hry. Útočník Bardejova Michal Pichnarčík štyri minúty pred koncom znížil počas presilovej hry na 1:2. Konečnú bodku za stretnutím dal gólom v 59. min Miroslav Zálešák. Piešťany sa triumfom dostali na čelo barážovej tabuľky s jednobodovým náskokom pred Bardejovom. V utorok 29. marca je na programe súboj 8. kola medzi Bardejovom a Novými Zámkami.

Hokej - Play-out Tipsport ligy 2015/2016 - 7. kolo - nedeľa:

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bemaco Bardejov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 15. J. Pardavý ml. (Hrehorčák, Hluch), 42. J. Ručkay (Tomčák), 59. Zálešák (Trefný) - 56. Pichnarčík (Cútt)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Holienka, Synek, 1311 divákov

Piešťany: Patrik Rybár - S. Hudec, Gipters, R. Filip, Trefný, Hluch, Kotaška, Svetlík, Nechala - J. Ručkay, S. Saliji, Belluš - Zálešák, Tomčák, Tibenský - Šimíček, J. Pardavý ml., Hrehorčák - K. Kučera, R. Tvrdoň, Brancis
Bardejov: R. Sabol - M. Takáč, Valjent, M. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Česelka, Loydl - Marcel Baláž, Kalináč, O. Gmitter - Solomončak, Cútt, Mikolášek - Jokeľ, Linet, D. Šimčák - Ihňaťo, Ščurko, Vaško

Tabuľka play-out hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 po nedeľňajšom 7. kole:

1. Piešťany    5 2 0 1 0 0 2 14:14 8
2. Bardejov    5 2 0 0 0 1 2 12:12 7
---------------------------------------------------
3. Nové Zámky    4 2 0 0 0 0 2 11:11 6

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Viac o téme: ŠHK 37 Piešťany HC 46 Bemaco Bardejov