VIDEO Kuckova radosť trvala len krátko: Juventus si odváža z Milána cennú výhru

Mario Mandžukič strelil prvý gól JuventusuMario Mandžukič strelil prvý gól Juventusu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 32. kola talianskej Serie A na ihrisku Frosinone vďaka gólu Maura Icardiho zo 74. minúty 1:0 a v tabuľke sa tak posunuli na priebežné štvrté miesto o dva body pred Fiorentinu. Tá má však k dobru nedeľňajší súboj v Empoli. Domáci dohrávali zápas s desiatimi hráčmi po tom, čo v 80. minúte putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy stopér Leonardo Blanchard.

Slovenský reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka sa po zranení stehna vrátil do zostavy AC Miláno, na zápas s Juventusom Turín však nebude spomínať dobrom, lebo jeho tím neudržal jednogólový náskok a prehral 1:2. "Rossoneri" viedli od 18. minúty po gólovej hlavičke brazílskeho stopéra Alexa, ale úradujúci majster ešte v prvom polčase vyrovnal zásluhou chorvátskeho útočníka Maria Mandžukiča a v 65. minúte strhol víťazstvo na stranu hostí Paul Pogba. Juventus si na čele tabuľky vybudoval pred druhým Neapolom deväťbodový náskok, SSC s Marekom Hamšíkom má však k dobru nedeľňajší domáci súboj s Veronou. Milánu patrí šieste miesto.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 32. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Frosinone - Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 74. Icardi, ČK: 80. Blanchard (Frosinone) po 2. ŽK

Chievo Verona - Carpi 1:0 (0:0)
Gól: 83. Pellissier

Sassuolo - FC Janov 0:1 (0:1)
Gól: 42. Džemaili

AC Miláno - Juventus Turín 1:2 (1:1)
Góly: 18. Alex - 27. Mandžukič, 65. Pogba
Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celé stretnutie a dostal ŽK.