VIDEO Barcelona históriu Ligy majstrov neprepíše: Messiho družina opäť bezzubá

Lionel Messi a Lucas Hernandez v súboji o loptuLionel Messi a Lucas Hernandez v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti obhajcu trofeje a úradujúceho španielskeho šampióna FC Barcelona nepostúpili do semifinále Ligy majstrov 2015/2016. Po minulotýždňovom domácom víťazstve 2:1 v prvom zápase štvrťfinále nad hráčmi Atlética Madrid "blaugranas" v stredu prehrali na pôde tohto madridského klubu 0:2. Oba presné zásahy na štadióne Vicenteho Calderóna dosiahol Francúz Antoine Griezmann - v 36. min po prvý raz rozjasal domácich fanúšikov, dve minúty pred koncom potvrdil víťazstvo aj postup Atlética medzi elitné kvarteto premenením pokutového kopu.

Atlético sa pustilo do Barcelony bez Fernanda Torresa, ktorý sa pripravil o odvetu minulotýždňovým vylúčením. V úvodných desiatich minútach to v pokutovom území hostí viackrát "zahučalo", ale bez gólového efektu. Barcelona sa nikam neponáhľala, snažila sa čo najdlhšie udržať loptu na kopačkách, no hrala s ňou predovšetkým v medzišestnástkovom priestore. Atlético naopak preferovalo aktívny pressing a v 36. minúte sa dočkalo gólu. Niguez zacentroval vonkajším priehlavkom z okraja šestnástky, Griezmann loptu hlavou nadvihol a presne umiestnil do brány. Až v závere polčasu sa k prvej strele na Oblaka dostala aj "Barca", Neymarov technický pokus z diaľky ale zneškodnil domáci brankár.

Atlético pokračovalo v hre na doraz. Po zmene strán podčiarklo svoj recept na Barcelonu, Carrascov hlavičkový oblúčik však skončil len na brvne. Až potom sa Katalánci prebudili, rozhýbali zasunutú domácu obranu a zvýšili obliehanie Oblakovej brány. Nasadenie Turana so Sergim Robertom oživilo ofenzívnu hru "Barcy", ktorá ovládla dianie pred pokutovým územím Atlética, v ňom však už dominovala skalopevná domáca defenzíva. Domáci zvládli záver najmä po taktickej stránke a v 88. minúte korunoval ich postup premenenou penaltou Griezmann. O dve minúty ešte Iniesta trafil na okraji šestnástky ruku jedného z domácich hráčov, hlavný rozhodca však vytiahol situáciu pred "vápno" a Messi namieril z dobrej pozície nad.

Lionel Messi a Koke Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Do semifinále LM prenikli aj anglický Manchester City a španielsky Real Madrid, žreb dvojíc je na programe v piatok 15. apríla.

Atlético Madrid (Šp.) - FC Barcelona (Šp.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:2, do semifinále postúpilo Atlético Madrid
Góly: 36. a 88. Griezmann (druhý z pok. kopu), ŽK: 69. Gabi, 85. Godín, 90. A. Correa, 90.+ Koke - 70. L. Suárez, 76. Neymar, 87. Iniesta, 90.+ A. Turan, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

Atlético: J. Oblak - Juanfran, Godín, Lucas Hernández, Filipe Luís - A. Fernández (90.+ Savič), Gabi - Koke, Ňíguez - Carrasco (74. T. Teye), Griezmann (90. A. Correa)

Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves (64. S. Roberto), Piqué, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (64. A. Turan), Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid