Prekvapenia u Sagana nemajú konca: Slovensko sa rozhodol dotlačiť na olympijské hry

Peter Sagan na horskom bicykliPeter Sagan na horskom bicykli Zdroj: Facebook - Peter Sagan

GRAZ - Už len necelé dva dni a Peter Sagan si opäť sadne do sedla bicykla. Nie cestného, lež horského. Úradujúci majster sveta z Richmondu v pretekoch s hromadným štartom nedávno opäť raz pozitívne šokoval svojich fanúšikov, keď oznámil účasť na dvojici pretekov horských cyklistov v disciplíne cross country, v ktorej sa pred 8 rokmi stal juniorským majstrom sveta.

V nedeľu v rakúskom Grazi absolvuje prvé z nich na podujatí Grazer Bike-Opening Strattegg Race. Aj keď sa Saganova iniciatíva po náročnom bloku jarných klasík pred odchodom na preteky Okolo Kalifornie zdá ako mierny úlet, zrejme pôjde aj o reálne zmeranie jeho majstrovstva na horskom bicykli a naháňanie bodov pre Slovensko do kvalifikačného renkingu v súvislosti s augustovými olympijskými hrami v Riu de Janeiro. Sagan by sa totiž v Brazílii mohol pokúsiť aj o štart medzi špecialistami na horské bicykle.

"Keď ma náš šéftréner Berndt Tauderer informoval o tom, že Sagan si podal prihlášku na naše preteky, myslel som si, že ide o oneskorený aprílový žart. Zdá sa, že prekvapenia u Petra Sagana nemajú konca,“ priniesol Steirer Sport vyjadrenie šéfa pretekov Grazer Bike-Opening Strattegg Jürgena Paila. "Peter dúfa, že nebude pršať, lebo na trati je veľa koreňov a veľkých kameňov a v takom prípade môže byť veľmi nebezpečná,“ tvrdia rakúski organizátori. Rovnako ako Sagan má vysoké ambície v pretekoch so štyrmi desiatkami účastníkov z 13 krajín aj domáci favorit Daniel Federspiel, majster sveta v disciplíne cross country šprinte. Zo Slovenska figuruje v štartovnej listine aj Michal Alexaj. 

Pretekári počas pretekov mužskej elite v Grazi absolvujú osemkrát štvorkilometrový okruh a prekonať budú musieť 2000 výškových metrov. Štart mužov je o 13.00 h a v cieli by mali byť približne po hodine a pol. Víťaz berie až 60 bodov do rebríčka UCI, čo je dôležité z pohľadu olympijskej kvalifikácie. 

"Isto ma čaká kopec zábavy pri návrate k mojim koreňom. Som veľmi zvedavý, ako mi to pôjde na horskom bicykli," povedal pre oficiálny web zoskupenia Tinkoff Peter Sagan.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook - Peter Sagan, VIDEO: Facebook
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá