VIDEO Štvrťfinále sa vzďaluje: Kanada zmietla cígerovcov päťgólovým uragánom

Július Hudáček (Slovensko) a vpravo Corey Perry (Kanada)Július Hudáček (Slovensko) a vpravo Corey Perry (Kanada) Zdroj: TASR

PETROHRAD - Obhajca titulu z Kanady potvrdil, že je aj tento rok favoritom a Slovensku nedal šancu. Tím zo Severnej Ameriky vyhral nad výberom Zdena Cǐgera 5:0 a tak naďalej na turnaji ešte nezaváhal. Slovensko nehralo vyslovene zle, hoci v prvej a tretej tretine mala Kanada obrovský tlak. Matematicky má Slovensko stále šancu na postup do štvrťfinále, ale to by výkony hráčov spod Tatier museli byť iné, hráči v tíme skôr zbierajú skúsenosti. Tím Zdena Cígera hrá ďalší zápas o necelých 24 hodín, v nedeľu o 19.15 proti Fínsku.

Online komentár

Góly: 12. Morgan Reilly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray)

Zostavy:

KANADA: Talbot - Tanev, Rielly, Ceci, R. Murray, Matheson, Dumba, Hutton - M. Domi, Scheifele, Mark Stone - T. Hall, Brassard, Perry - Gallagher, Jenner, Ryan O’Reilly - Duchene, B. Marchand, McDavid - Reinhart

SLOVENSKO: J. Hudáček - Meszároš, Jaroš, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný - M. Bakoš, Réway, Daňo - Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus - Cehlárik, Lušňák, Skalický

Rozhodcovia: Olenin (Rus.), Piechaczek (Nem.) - Kaderli (Švajč.), Lazarev (Rus.)

Vylúčenia: 2:4, využitie presilovky 1:0

Strely na bránku: 28:16

60' Siréna a koniec zápasu, Talbot si udržal čisté konto.
59'   Už sa dohráva.
57'   Ďalšia šanca Kanady, našťastie bez skutočného ohrozenia.
56'   Pozor na Halla s Brassardom. Stále rovnaký obraz hry, Kanaďania jednoznačne na ľade dominujú.
54' Sekera na ľade. Kanaďania mohli zakončiť do prázdnej bránky, Viedenský sa skvelo hodil do bránky, puk trafil aj Jaroša a ten odchádza do šatne. Na Kanadu je radosť pozerať, škoda, že na úkor Slovenska. Po Jarošovi zostala na ľade krv... Dúfajme, že to nebude vážnejšie.
53'   Kanadský tlak, McDavid hľadal Halla, Juraj Mikuš vyhodil.
52' Ďalšia presilovka Kanady, na trestnú lavicu opäť kapitán Sekera za podrazenie.
51'

Kanaďania po krásnej spolupráci zvýšili na 5:0, parádna akcia a naši sa len prizerali.

Hudáček pustil za chrbát Galéria fotiek (20) Zdroj: rtvs

49'   Kanada tlačí, skúsil to Matheson, následne ďalší hráč súpera, na našu bránku pršia strely.
48'   Talbot mal prvý raz v tretine robotu, Bakoš dobre zapracoval v útoku. Stav skóre sa nemení.
47'   Pohľad do štatistík, kým Kanaďania udržujú stav a každú chvíľu môžu udrieť, Slovákov zastavujú v strednom pásme. Kanadský tím má vekový priemer ešte nižší ako Slovensko (menej ako 24 rokov), ale majú v tíme hráčov, ktorí sú vo svojich tímoch lídrami, naši až na výnimky nemajú tak zodpovedné pozície ako naši. Ale treba priznať, že Kanada má obrovskú základňu aj vzhľadom na počet obyvateľov.
46'   Zneno Cǐger mieša zostavy, žeby ich už skúšal na ďalšie zápasy? Otočiť proti súperovi akoby z inej ligy je nereálne. Povedzme si pravdu, Slováci nehrajú zle, bojujú, ale Kanadský tím z hráčov z NHL je iná liga.
43'

Sekera je na ľade.

Zdeno Cíger a reprezentanti Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR

43'   Kanada tlačila, Hudáček kryl. Nič iné sa o presilovke nedá napísať, azda mená strelcov v šanciach vypisovať.
41' Kanada bude hrať opäť presilovku, Sekera za sekanie
41' Tretia tretina sa začala.

Prekonaný Hudáček a gólová Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR
40' Siréna ukončila trápenie našich. Prestávka. Tretia tretina sa začne o 20:46 h. Slováci od tretieho gólu bez jedinej strely.
39'

Slovensko zráža na kolená Scheifele, v podstate ani nie v šanci, tiesnený prepasíroval puk za Hudáčka. Teraz sa Kanaďania rozbehnú, snáď to nebude exhibícia.

Mark Scheifele vyškolil obranu Galéria fotiek (20) Zdroj: rtvs

37'   Kanaďania opäť tlačia, usadili sa v obrannom pásme Slovenska, reba si dávať pozor znovu
35'

Toto sú okamihy, kde sú Kanaďania majstri, Slovensko sa dostávalo do zápasu, ale zblízka, z hranice bránkoviska dorazil Hall pokus Stonea a dáva tretí gól. V čase, keď Slovensko bolo blízko kontaktného gólu...

Taylor Hall pridal tretí Galéria fotiek (20) Zdroj: rtvs

34'   Bartánus inkasoval úder do tváre. Načo sú tam dvaja rozhodcovia, keď toto nevideli? Pokračuje tlak Kanady.
34'   Skalický výborne vyhodil puk, ale Kanada opäť v pásme.
33' Marko Daňo dostal dve minúty za podrazenie, štvrtá presilovka Kanady v zápase. Toto rozbehnutých Slovákov zastaví trošku. Teraz len prečkať početnú výhodu súpera.
33'   Slováci v druhej tretine 9 striel do priestoru bránky, ďalších niekoľko mimo bránky. Slováci ožili, nemajú sa za ço v druhej tretine hanbiť.
33' Treba to skúšať, Slováci zrazupridali a je to lepšie, Marek Bakoš v šanci
32'   Hudáček vychytal protiútok Marchanda, ide tam McDavid - ohrozenie.
19' Graňák, Hudáček, Juraj Mikuš v dobrej šanci, sympatická presilovka Slovákov, ale stále sa nám nepodarilo dať gól. V druhej tretine sme aktívnejší a strieľame z každej pozície.
28' Slovensko v druhej tretine oveľa lepší výkon, okamžite po vhadzovaní v šanci opäť Dravecký.
28' Za hákovanie na trestnú lavicu Kanaďan, ešte šanca Réwaya.

Zápas s Kanadou sledoval Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR

Zápas sleduje v hľadisku aj Miroslav Šatan, legenda slovenského hokeja.

25' Prekvapivá šanca Slovákov, Dravecký zaváhal. Šanca, ktorú dať musel, ale netrfil prázdnu bránku. Toto nás môže mrzieť.
24'   Dravecký po vyskočení z trestnej mohol ísť sám na brankára, ale nevyšla spolupráca, aby sa dostal k puku.
24'   Kanada v drvivom tlaku, Slováci len vyhadzujú
22' Dravecký ide na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Tretia presilovka Kanady.
22'   Od úvodu tlačia Kanaďania. Akoby zaspali len v úvodných sekundách, ale vzápatí pritlačili
21' Začala sa druhá tretina.
20' Prvá tretina sa skončila, obrovský tlak Kanady, Slováci si vydýchnu. Strely na bránku jednoznačne v prospech súpera 14:4
19' Gól stále visel vo vzduchu, Kanaďania zachytili ľahkovážnu rozohrávku Slovákov, Sekerov puk zachytil pred Hudáčkovou bránkou a presne trafil
18' Ale súper si toto nedá a hneď protiútok, skončil sa u Hudáčka
18' Javorové listy akoby trošku vypustili, najprv Réway v šanci, následne ďalšia šanca Slovákov.
16'   Cíger dnes priznal, že Réwaya precenili s realizačným tímom. Hudáček má veľa práce, 12 striel na bránku, ale stále je v permanencii, Kanaďania hrali dve presilovky, majú obrovský tlak a dali jeden gól.
14'   Bojujeme, snažíme sa udržať stav. Tu sa obraz hry nemení, súper utvára tlak a Cígerov výber sa bráni.
12' Hudáček podrazil jedného z Kanaďanov a na trestnú lavicu ide Jaroš. Opäť presilovka Kanady.

Július Hudáček inkasuje prvý Galéria fotiek (20) Zdroj: rtvs
12' Z desiatej strely Kanaďania nachytali Hudáčka parádnou strelou vzduchom, Marcinko o ešte mierne stečoval a náš gólman nemal šancu. Bez gólu sme vydržali iba polovicu tretiny.
12'   Súper strieľa, Hudáček zatiaľ zachraňuje Slovensko. Súper je lepší a gól visí vo vzduchu.
11'   Kanaďania majú navrch, Slováci vystrelili do priestoru bránky iba trikrát, Kanada osemkrát.
11'   Po presilovke Hudáček prikryl puk, menšia roztržka medzi hráčmi.
10'   Slováci vyhodili a v momente súper prestriedal a už hrá opäť v našom pásme.
9'   Výborné hrajú Kanaďania presilovku, Hudáček sa v bránke na málo roboty sťažovať nebude. Veľmi rýchlo a krásne hrajú Kanaďania, toto si treba užívať, hoci je to proti našim. Len sa ubráňme.
8'   Slovensko vyhodilo buly a zachránil nás malý zázrak pred trestom za vyhodenie puku. Našťastie pokračuje len presilovka o jedného muža
8' Fauloval aj Cehlárik, presilovku si zahrá nebezpečná Kanada
7'   Stone na ľade, šanca pre Hudáčka na dorážku

Slovenskí fanúšikovia pred zápasom Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR
7' Výborná presilovka a spolupráca Daňa, Réwaya a Bakoša. Ozývajú sa slovenskí fanúšikovia, my chceme gól, kričia. Aj Sekerova formácia podkuruje Kanade. Vyzerá, že Slovensku fakt vyhovuje, keď nemusí tvoriť, hráme so súperom zo Severnej Ameriky vyrovnanú partiu
5' Bude sa prvý raz vylučovať, Réway získal pre Slovensko presilovku. Výborná práca.
5' Aj Surový sa pripomenul v protiútoky, získali sme pásmo.
3'   Všetky štyri formácie Slovenska sa vymenili, súper hrá vo vysokom tempe, zatiaľ dobrý a rýchly hokej.
1' Kanaďania vybehli agresívne a Hudáček mal hneď robotu
1'   Slovensko prvý raz na šampionáte v modrých dresoch, Kanada v bielych.
1' Zápas sa začal, Slovensko pri puku.
    Slovensko prakticky bez zmien v zostave, kouč Cíger len formálne prehodil čísla formácii. Náš tím sa musí zaobísť bez trojice zranených Hrnka, Sersen a Šťastný, ostatní chalani hrajú.

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji 2016
  • Zdroj: kt; Športky