VIDEO Do boja dali všetko, no nestačilo to: Kazachstan sa lúči so svetovou špičkou

Roztržka pred kazašskou bránkouRoztržka pred kazašskou bránkou Zdroj: SITA

MOSKVA - Hokejisti Lotyšska dosiahli na MS v Rusku prvé víťazstvo. Vo svojom šiestom vystúpení v moskovskej A-skupine zdolali Kazachstanom 2:1.

O triumfe pobaltského tímu rozhodol päť minút pred koncom Maris Bičevkis. Lotyši poskočili v tabuľke na šieste miesto, Kazachstan je aj naďalej posledný.

A-skupina (Moskva):

Kazachstan - Lotyšsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Ivanov - 35. Daugavinš, 54. Bičevkis (Indrašis)
Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Fraňo (ČR.) - Chartrand-Piche (Kan.), Lederer (ČR.), vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

zostavy:
Kazachstan: Kolesnik - Triasunov, Semjonov, Bochenski, Boyd, Dawes - Savčenko, Lipin, Starčenko, Ivanov, Rymarev - Korabejnikov, Lakiza, Šin, Solrajov, Markelov - Kairov, Grents, Panšin, Markelov - Krasnoslobodcev
Lotyšsko: Merzlikins - Sotnieks, Galvinš, Girgensons, A. Širokovs, Girgensons, A. Širokovs - Jerofejevs, Cibulskis, Daugavinš, Džerinš, Bukarts - M. Širokovs, Freibergs, Abols, Indrašis, Meija - Siksna, Pavlovs, Skvorcovs, Kulda - Bičevskis

Do súboja o prvé víťazstvo v A-skupine vykročili lepšie Lotyši, od úvodu tlačili na Kazachov, ale Kolesnik pozorne vykryl všetky pokusy. V štvrtej minúte prišiel nečakaný úder, z obranného pásma si zobral puk Nikita Ivanov a krásnou individuálnou akciou otvoril skóre zápasu. Lotyšský tím úvodný gól nezaskočil, herne aj strelecky mal jasnú prevahu, ale Kazaši zodpovedne a obetavo bránili. Vyrovnávajúci gól prišiel opäť po chybe v obrane. Zlú rozohrávku Kazachstanu využil Kaspars Daugavinš a po delovke prekonal Kolesnikova. V záverečnej tretine sa hra prelieva zo strany na stranu, ale väčšiu túžbu po víťazstve prejavili hráči Lotyšska. Dočkali sa v 54. minúte, keď rozvinil sieť kazašskej bránky Bičevkis.

Maxim Semjonov, hráč Kazachstanu: "Bol to pre nás kľúčový zápas, v ktorom nebol priestor na chyby. Tvrdo sme makali, ale náš súper odviedol dobrú prácu a vyťažil z našich chýb v obrane."

Maris Bičevskis, hráč Lotyšska: "Ani sa to nedá povedať, koľko šťastia v tom bolo. Videl som Miksa (Indrašisa, pozn.) ako dobre makal za bránkou, následne som našiel miesto pre bránkou a skóroval som."

8. Kazachstan    6 0 1 0 5 14:24 2 - istý zostup

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Viac o téme: Kazachstan Lotyšsko
  • Zdroj: TASR, SITA