Nečakaná správa šokuje hokejové Slovensko: Zhoda Lintnera s Nemečkom, kandidovať nebudú

Člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút
Člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút

BRATISLAVA - Neznáma osoba, pozná ho málokto. Člen výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút bude kandidovať na post prezidenta zväzu vo voľbách o dva týždne. Tie si vynútili bojkotom reprezentácie hráči okolo Michala Handzuša. Kandidatúru má oznámiť vo štvrtok predpoludním, Športky majú túto informáciu neoficiálne z hokejového prostredia.

Toto čakal málokto. Pred rokom vo voľbách obhájil post prezidenta zväzu Igor Nemeček, protikandidátom bol Richard Lintner. Napriek podpore fanúšikov bol neúspešný. Ak aj verejnosť predpokladala, že Richard Lintner zostane vo vedení Pro-Hokeja, ktorý riadi najvyššiu súťaž, nejaká bola budúcnosť Igora Nemečka. Na jednej strane nepredstaviteľné, aby sa sám vzdal postu a nekandidoval, na druhej strane je možné, že hokeju stále šéfuje Juraj Široký a ten tak rozhodol. Do funkcionárskeho zákulisia vidí málokto.

Nový prezident zväzu bude spravovať veľké množstvo peňazí v súvislosti s majstrovstvami sveta, ktoré budú v roku 2019 na Slovensku, zaujímavé bude predovšetkým to, ktorá spoločnosť dostane na starosť tlač a distribúciu vstupeniek, ale aj iné úlohy spojené so šampionátom. Či bude verejná súťaž alebo sa transparentnosti v hokeji Slovensko stále nedočká.

Kohút bol za Nemečka člen výkonného výboru SZĽH, no v hokeji ho skutočne pozná málokto. Jeho kandidatúra by mohla byť aj akýmsi spojením skúsenosti a mladšej generácie, ktorú sa snažili presadiť medzi funkcionármi úspešní zlatí majstri z roku 2002.

Jeho protikandidátom by mal byť Tibor Turan, ktorý priviedol popradský hokej niekoľkokrát na pokraj krachu. Navrhnúť by ho mal Žigmund Pálffy, Turan kandidatúru oficiálne nepotvrdil.


Tagy: Richard Lintner Igor Nemeček Martin Kohút

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
TASR

DISKUSIA