Kozák zložil Hamšíkovi obrovskú poklonu: Neapol už prerástol, zaslúži si veľkoklub!

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA

LILLE - Nepoddali sa. V zápase s Walesom neboli po hernej stránke horší, futbalový osud im však po prehre 1:2 ukázal škaredšiu tvár. Slovenskí futbalisti odčinili výsledkové zaváhanie z prvého zápasu finálového turnaja EURO 2016 a v stredu v Lille zdolali favorizované Rusko 2:1.

Ich tréner Ján Kozák na pozápasovej tlačovej konferencii priznal, že po kontaktnom góle Denisa Glušakova mu záverečné minúty zápasu pripadali veľmi dlhé. Jeho zverenci však ustáli tlak "zbornej" a získali historické tri body z kontinentálneho turnaja, na ktorom hrajú prvýkrát v novodobej histórii. A ich misia môže pokračovať aj po skončení skupinovej fázy.

"Ani jedno mužstvo nechcelo otvoriť hru, boli to obojstranne taktické šachy. Až my sme otvorili priestory peknou individuálnou akciou Vlada Weissa. Následne pridal Marek Hamšík krásny gól po štandardke. Máme dostatočne skúsené mužstvo, ktoré sa týmto dostalo do psychickej výhody. Vedeli sme však, že je to iba 2:0 a v šatni sme si povedali, že víťazstvo nemáme isté. Na začiatku druhého polčasu sme sľubný náskok kontrolovali a boli nebezpeční v protiútokoch, ale s pribúdajúcim časom nám odchádzali sily. Rusi nás vďaka svojej kvalite zatlačili hlbšie, ako sme očakávali a podarilo sa im znížiť. Tých niekoľko posledných minút bolo veľmi dlhých...," odfúkol si Kozák.

Tréner slovenskej reprezentácie vyzdvihol prínos Mareka Hamšíka pre mužstvo. Špílmachra so sedemnástkou na drese vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu, keď okrem gólu a prihrávky na presný zásah Vladimíra Weissa odviedol veľké penzum práce v defenzívnej činnosti mužstva. "Marek dlhodobo v slovenskej reprezentácii podáva veľmi kvalitné výkony. Spolu s Martinom Škrtelom je kľúčovou postavou mužstva a jeho vodcom. Jeho výkon v zápase s Ruskom bol skvelý a tímový, pretože okrem útočenia veľa pomohol aj v defenzívnej činnosti. Marek veľkou mierou prispel k víťazstvu. Ľudsky a futbalovo dozrel a Neapol je pre neho už malý. Za prístup k futbalu a výkony by si zaslúžil, aby hral vo veľkom klube. Myslím si, že je na to pripravený," vychválil Kozák miláčika neapolských a slovenských priaznivcov.

Viac o téme: Ján Kozák Marek Hamšík SSC Neapol Slovensko