VIDEO Najtrápnejší hráč Talianska všetko ľutuje: Pokazil som naj vec v mojej kariére!

Taliansky útočník Simone Zaza je na smiech celému svetuTaliansky útočník Simone Zaza je na smiech celému svetu

MILÁNO - Taliansky futbalista Simone Zaza je presvedčený, že nepremenený pokutový kop vo štvrťfinále majstrovstiev Európy proti Nemecku s ním zostane až do konca života. Útočník Juventusu sa za svoje sobotňajšie zlyhanie ospravedlnil.

Zaza prišiel na ihrisko až na konci predĺženia špeciálne ako penaltový exekútor. Pred svojím pokusom zvolil bizarný rozbeh s rýchlym prešľapovaním a následne vysoko prestrelil bránku. Kvôli tomu sa stal terčom mnohých vtipov na sociálnych sieťach a jeho pohyb bol napríklad prirovnaný k rôznym zvieratám. Nemci nakoniec vyhrali až v deviatej sérii penaltového rozstrelu, keď v normálnej hracej dobe a po predĺžení skončil zápas 1:1.

"Vždy som kopal penalty takto a bol som presvedčený, že dám gól. Poslal som Manuela Neuera na opačnú stranu, ale bohužiaľ lopta letela príliš vysoko," povedal Zaza v rozhovore s talianskou televíziou Mediaset.

"Nepremenil som najdôležitejší pokutový kop v kariére a bude sa to so mnou ťahať až do konca života. Ospravedlňujem sa, že som sklamal Taliansko. Je mi to ľúto. Bude to ťažké, ale musím to prekonať. Chcem, aby fanúšikovia vedeli, že sme tam nechali všetko," vyhlásil dvadsaťpäťročný reprezentant .

Viac o téme: Nemecko Taliansko Simone Zaza