VIDEO Mladá posila Leicestru vyškolila hviezdy Barcelony: Parádne sólo od polovice ihriska!

Ahmed Musa sa ukazuje ako dobrá akvizíciaAhmed Musa sa ukazuje ako dobrá akvizícia Zdroj: lcfc.com

ŠTOKHOLM - Claudio Ranieri môže byť spokojný s novou posilou úradujúceho anglického šampióna. Taliansky kouč na začiatku júla dotiahol na Ostrovy nigérijského futbalistu Ahmeda Musu. Ten sa mu patrične odvďačil za dôveru už v zápase s hviezdnou Barcelonou.

V stredu večer si anglický majster zmeral sily s Messim a spol. v rámci predsezónneho turnaja International Champions Cup. Katalánsky celok síce vyhral 4:2, ale uznanie za dobrý výkon si zaslúžil aj Leicester.

Hlavným hrdinom "líšok" bol nový člen kádra Ahmed Musa. Ten prišiel z CSKA Moskva za takmer 20 miliónov eur. Peniaze, ktoré za 23-ročného útočníka utratili sa očividne oplatili. Nigérijčan totiž strelil oba góly anglického klubu.

Uznanie si zaslúži hlavne za presný zásah zo 48. minúty. Od polovice ihriska predviedol krásne sólo, keď si najprv poradil s Mascheranom a následne si obhodil aj Sergia Roberta. Potom mu už nič nebránilo v ceste prekonať gólmana Ter Stegena. Naozaj parádny gól.

V 66. minúte sa presadil znovu. Druhým gólom znižoval skóre na 2:3 a Barcelona sa začala triasť o výsledok. Po chybe v obrane Kataláncov dostal Musa prihrávku do šestnástky, odkiaľ nekompromisnou strelou namieril presne pod brvno. Vyzerá to tak, že Vardy bude mať v novej sezóne silnú konkurenciu v útoku.

Viac o téme: FC Barcelona Leicester City Ahmed musa
  • Zdroj: športky