Kariéra Vladimíra Labanta by mala pokračovať v Trnave

TRNAVA - Novými posilami futbalového klubu Spartak Trnava by sa ešte v pondelok mali stať reprezentačný obranca Vladimír Labant a český útočník Lubomír Blaha. Starší z bratov Labantovcov naposledy obliekal dres Rapidu Viedeň.

Skúsený 31-ročný ľavý obranca sa s úradujúcim rakúskym majstrom na začiatku januára dohodol na ukončení kontraktu, ktorý mal pôvodne platiť do leta tohto roku. Blaha naposledy pôsobil v ruskom Krasnodare, predtým okúsil aj ostrovný futbal v škótskom prvoligovom Aberdeene. Dvadsaťsedemročný robustný útočník začínal s futbalom v Uherskom Brode a v Čechách vystriedal dresy piatich účastníkov najvyššej súťaže - Slovácko, Sparta, Liberec, Zlín, Plzeň. "O obidvoch hráčov máme záujem, ešte sme však celú vec neuzavreli. Momentálne o tom ešte rokujeme," uviedol pre agentúru SITA manažér Spartaka Martin Rayman.


Vladimír Labant sa na slovenské ligové trávniky vracia po deväťročnej prestávke, ktorú vyplnili zahraničné angažmány v Slavii Praha, Sparte Praha, West Ham United a Admire Mödling. V aktuálnej sezóne odohral za Rapid osem ligových stretnutí, v šiestich súbojoch skupinovej fázy Ligy majstrov sa však na trávnik nedostal. Najlepší slovenský futbalista roku 2000 je odchovancom žilinského futbalu, kde pôsobil s jednou prestávkou až do roku 1995. Vo svojej doterajšej bohatej kariére nastupoval pod Tatrami aj vo farbách 1. FC Košice a Dukly Banská Bystrica.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA

DISKUSIA