Furymu hrozí odobratie titulu: Zostáva mu posledných desať dní!

Tyson Fury
Tyson Fury

LONDÝN - Britský boxer Tyson Fury môže v najbližších dňoch prísť o majstrovský titul v ťažkej váhe organizácie WBO. Jej zástupcovia dali dvadsaťosemročnému šampiónovi, ktorý kvôli zdravotným a psychickým problémom odvolal chystaný odvetný zápas s Vladimirom Kličkom, desať dní na to, aby ich presvedčil o tom, že by mu majstrovský pás odobrať nemali.

Furyho, ktorý minulý týždeň priznal, že kvôli depresiám užíval kokaín, navyše v novembri čaká vypočutie pred britskou antidopingovou agentúrou. Bude sa brániť obvineniu z užívania steroidov, ktorých stopy sa vlani našli v jeho vzorke.

Predseda WBO Luis Batista-Salas povedal BBC, že Fury môže prísť o titul kvôli "neaktivite, porušeniu zmluvy a užívaniu stimulantov a drog zvyšujúcich výkonnosť".

Organizácia WBA, ktorej majstrovský pás v minulom dueli taktiež získal, zatiaľ hodlá dať Furymu čas. Podľa predsedu WBA Gilberta Mendozy si boxer zaslúži šancu vyrovnať sa s vzniknutou situáciou. O titul ale nakoniec môže rovnako prísť. "Látka, ktorú užil, patrí medzi zakázané substancie a to musíme vziať do úvahy," konštatoval.

Fury sa mal štyridsaťročnému Kličkovi postaviť v odvete 9. júla, kvôli zraneniu členka ju ale zrušil. Zápas bol preložený na 29. októbra, lenže na konci septembra Fury stretnutia znovu odvolal. Minulý týždeň ohlásil koniec kariéry, vzápätí to však poprel.


Tagy: WBO Tyson Fury

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA