Teraz môže nasledovať mega párty v púšti: Ohlasy médií na premiérový titul Rosberga

Víťazné oslavy na póidiu Nico Rosberg a Sebastian Vettel (vpravo)
Víťazné oslavy na póidiu Nico Rosberg a Sebastian Vettel (vpravo)

ABÚ ZABÍ - Ohlasy svetových médií na premiérový majstrovský titul Nica Rosberga v motoristickom seriáli F1 po nedeľňajšej Veľkej cene Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch:

Bild (Nem.): "Áááno, Rosberg je majstrom sveta. V záverečných pretekoch v Abú Zabí obsadil druhé miesto a získal prvý titul. Teraz môže nasledovať mega párty v púšti. Rosberg detronizoval svojho tímového kolegu Lewisa Hamiltona, ktorý v konečnom hodnotení zaostal o päť bodov." 


Süddeutsche Zeitung (Nem.): "Nico Rosberg si splnil svoj veľký sen a po prvý raz v kariére sa stal majstrom sveta formuly 1. Jazdec Mercedesu skončil na nedeľňajšom záverečnom podujatí sezóny v Abú Zabí na druhom mieste za tímovým kolegom a jediným rivalom v boji o titul Lewisom Hamiltonom. Šampionát vyhral s náskokom piatich bodov." 

Die Welt (Nem.): "Nico Rosberg je novým svetovým šampiónom formuly 1. Pilot tímu Mercedes skončil v posledných pretekoch sezóny na druhom mieste. To stačlo na zisk titulu pred tímovým rivalom Lewisom Hamiltonom. Rorsberg je tretím nemeckým majstrom sveta F1 po Michaelovi Schumacherovi a Sebastianovi Vettelovi." 

Der Spiegel (Nem.): "Nico Rosberg to dokázal. Na Veľkej cene Abú Zabí si zabezpečil prvý titul majstra sveta vo formule 1. V posledných pretekoch sezóny skončil na druhej pozícii." 

Sky Sports (V. Brit.): "Nico Rosberg sa po tesnom finále v Abú Zabí stal novým kráľom F1. Taktika Lewisa Hamiltona sa nevyplatila, tímový kolega z Mercedesu oneskorene potriasol šampiónovi rukou." 

The Daily Telegraph (V. Brit.): "Finále v Abú Zabí pre Lewisa Hamiltona, ale Nico Rosberg skončil druhý a stal sa 33. majstrom sveta." 

The Guardian (V. Brit.): "Nico Rosberg získal svoj prvý majstrovský titul vo formule 1. Nemec potreboval na istotu primátu skončiť v posledných pretekoch v Abú Zabí na pódiu, napokon bol druhý za tímovým kolegom z Mercedesu Lewisom Hamiltonom. Musel však prežiť strašidelné finálové kolá, keď Hamilton ignoroval nariadenia vedenia tímu a pokúsil sa ohroziť Rosberga prostredníctvom monopostov za ním." 

La Gazzetta dello Sport (Tal.): "Lewis Hamilton vyhral v Abú Zabí, ale šampiónom je Nico Rosberg. Nemcovi stačilo na titul druhé miesto a stal sa majstrom sveta rovnako ako jeho otec v roku 1982. Po Damonovi Hillovi je druhým majstrovským synom po svojom otcovi." 

L'Équipe (Fr.): "Nico Rosberg novým šampiónom, na záver v Abú Zabí víťazstvo Lewisa Hamiltona. Rosbergovi stačilo na zisk titulu pódium. Brit nedal v nedeľu Nemcovi žiadnu šancu na výhru, viedol od prvého kola." 

Marca (Šp.): "Nico Rosberg je 33. majstrom sveta v histórii F1, keď si dokázal udržať druhé miesto v posledných pretekoch sezóny v Abú Zabí. Nemec si splnil sen, keď vyrovnal počin svojho otca Kekeho. Ten získal titul v roku 1982 vo farbách Williamsu. Tiež sa stal prvým nemeckým šampiónom s Mercedesom." 


Tagy: Nico Rosberg Lewis Hamilton Veľká cena Abú Zabí

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA