VIDEO Plzeň jesenným kráľom Česka: Striedajúci Ďuriš pečatil triumf Viktorky

Striedajúci Michal Ďuriš (12) pečatil triumf PlzneStriedajúci Michal Ďuriš (12) pečatil triumf Plzne Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha triumfovali v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej českej súťaže v Hradci Králové 2:1. V 56. min Sparťania viedli už 2:0 gólmi mladíkov Lukáša Juliša a Matěja Pulkraba. O tri minúty neskôr znížil na rozdiel jediného gólu a stanovil konečný rezultát duelu domáci stredopoliar Tomáš Malinský.

Súboj tabuľkových susedov medzi domácim Libercom a Slováckom nemal víťaza - stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2. Slovácko v 55. min viedlo 2:0 gólmi Francisa Koného a Filipa Hlúpika, ale v rozpätí 66. a 69. minúty hlavný arbiter stretnutia Martin Nenadál nariadil dva pokutové kopy pre domáci Liberec. V oboch prípadoch si loptu na značku bieleho bodu postavil ruský kanonier Nikolaj Komličenko a dvakrát uspel. Stretnutie pre červené karty nedohrali až traja futbalisti. Vylúčení bol domáci Egon Vůch a hosťujúci Milan Kerbr s Vlastimilom Daníčkom.

Slovenský reprezentant Michal Ďuriš prispel gólom k triumfu jeho Plzne nad Brnom 2:0. Okrem Ďuriša za Plzeň skóroval Michael Krmenčík. Viktoria je po 15. kolách najvyššej českej súťaže na prvom mieste ligovej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred Slaviou Praha.

Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (0:1)
Góly: 59. Malinský - 13. Juliš, 56. Pulkrab
Martin Nosek (Hradec Králové) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Liberec - Slovácko 2:2 (0:1)
Góly: 66. a 69. Komličenko (oba z pok. kopu) - 30. Koné, 55. Hlúpik, ČK: 71. Vůch po druhej ŽK - 69. Kerbr, 90.+ Daníček po druhej ŽK
Martin Dúbravka odchytal celé stretnutie, Igor Súkenník sedel na lavičke náhradníkov a Filip Lesniak (všetci Liberec) nefiguruje v zápise o stretnutí. Tomáš Košút odohral celý zápas a v 87. min dostal žltú kartu, Patrik Šimko odohral celý duel a Juraj Chvátal (všetci Slovácko) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Plzeň - Brno 2:0 (1:0)
Góly: 22. Krmenčík, 75. M. ĎURIŠ
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Jakub Hromada odohral prvý polčas, v 36. min dostal ŽK a nahradil ho Michal Ďuriš, ktorý v 75. min skóroval. Marek Bakoš (všetci Plzeň) hral od 85. min. Matúš Lacko (Brno) sedel na lavičke náhradníkov.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Michal Ďuriš Zbrojovka Brno