Zo spánku ho vytrhol hrôzostrašný telefonát: Tímová hviezda sa vyhla letu smrti!

Brankár našťastie necestoval so spoluhráčmi lietadlom, ktoré malo tragickú nehodu
Brankár našťastie necestoval so spoluhráčmi lietadlom, ktoré malo tragickú nehodu

BOGOTÁ - V Kolumbii havarovalo lietadlo s 81 ľuďmi na palube, medzi ktorými boli hráči a členovia realizačného tímu brazílskeho futbalového klubu Chapecoense. O život prišlo až 75 ľudí. Potvrdila to kolumbijská polícia. Obrovskému nešťastie sa so šťastím vyhol brankár Nivaldo, ktorý je v tíme od roku 2006 a je veľkou ikonou.

Brankár Nivaldo na zápas do Kolumbie necestoval. Pre portál esporte.uol.com.br taktiež prezradil, že ho o piatej ráno vytrhol zo spánku telefonát od ustarosteného kamaráta, ktorý chcel vedieť, či sa nachádzal na palube lietadla. Nivaldo sa snažil dovolať spoluhráčom a ďalším klubovým predstaviteľom, nikto mu však nezdvihol. "Pripravujem sa na najhoršie. Nechcem tomu uveriť, ale musím byť silný," vyhlásil 42-ročný gólman, symbol vzostupu Chapecoense, ktorý v klube pôsobí ešte od čias, keď účinkoval v brazílskej Série D.

 

Tragédia sa odohrala v oblasti Cerro Gordo, na palube sa viezlo 22 hráčov tímu Chapecoense, realizačný tím a vedenie mužstva, ako aj dve desiatky novinárov, ktorí mali informovať o finálovom zápase Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana), obdoby Európskej ligy. Ten mali odohrať futbalisti Chapecoence v stredu v Medellíne proti miestnemu Atlético Nacional. Duel, pochopiteľne, zrušili. 

 


Tagy: Chapecoense AF Nivaldo

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
esporte.uol.com.br, Twitter

DISKUSIA