VIDEO Futbalisti Arsenalu nenatiahli víťaznú sériu: Nad ich sily Everton

Seamus ColemanSeamus Coleman Zdroj: SITA

LONDÝN - Po sérii ôsmich zápasov bez porážky futbalisti Arsenalu podľahli v anglickej lige na ihrisku Evertonu 1:2 a ďalej strácajú tri body na vedúci Chelsea, ktorá má zápas k dobru. V stredu ich môže z druhého miesta v tabuľke zosadiť Liverpool.

Arsenal vyhral predchádzajúce tri stretnutia v Premier League a dal v nich dohromady jedenásť gólov. Aj v Goodison Parku začal sľubne a v 20. minúte išiel do vedenia zásluhou priameho kopu Alexisa Sáncheza, ktorý sa dvanástym gólom v sezóne dotiahol na Diega Costu na čele tabuľky strelcov.

Domáci vyrovnali tesne pred koncom prvého polčasu, keď sa po dlhom centri  Leightona Bainesa trafil obranca Seamus Coleman hlavičkou presne k tyči bránky Petra Čecha. Tiež rozhodujúci gól dali domáci hlavou. Po rohovom kope Rossa Barkleyho dal svoj prvý gól za Everton stopér Ashley Williams.

V nadstavenom čase bol po druhej žltej karte vylúčený domáci kapitán Phil Jagielka a Arsenal v bláznivom závere takmer vyrovnal, ale zverenci Ronalda Koemana všetky lopty mieriace v závare na bránku odvrátili. Do snahy o vyrovnanie sa zapojil aj Čech, ktorý sa pri následnom protiútoku musel rýchlo vracať, domáci však tretí gól nepridali.

V druhom zápase nestačil úradujúci majster Leicester City na Bournemouth, keď prehral na jeho štadióne tesne 0:1.

Bournemouth - Leicester 1:0 (1:0)
Gól: 34. Pugh

Everton - Arsenal Londýn 2:1 (1:1)
Góly: 44. S. Coleman, 76. Ashley Williams - 20. Alexis Sánchez, ČK: 90.+ Jagielka (Everton) po 2. ŽK

Viac o téme: Leicester Arsenal Londýn Bournemouth